Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Pływacy na medal

Główne zdjęcie
Filip Rudczyk

12-letni Filip Rudczyk, z łomżyńskiego klubu UKS Butterfly został najlepszym zawodnikiem, w swojej kategorii, podczas rozegranych w dniach 19-20 marca w Suwałkach, Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12, 13 lat.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w 8 konkurencjach indywidualnych oraz 2 wyścigach sztafetowych, przy czym każdy zawodnik mógł rywalizować w 4 konkurencjach pływackich. W zawodach udział wzięli pływacy z 13 klubów reprezentujących województwa: podlaskie i warmińsko – mazurskie. 

W międzywojewódzkiej rywalizacji bezkonkurencyjny wśród chłopców ze swojego rocznika (2009) okazał się Filip Rudczyk, który zwyciężył w każdym swoim starcie: w stylu grzbietowym na dystansach 100 i 200 m oraz w stylu dowolnym, na dystansach 400 i 100 m. Nie tylko zdobyte złote medale, ale również osiągnięte rezultaty (pobite rekordy życiowe) pozwoliły Filipowi na zdobycie tytułu najlepszego zawodnika Mistrzostw kat. 12 lat. 

"Nasi młodzi zawodnicy dali z siebie naprawdę bardzo wiele. Wykazali się niesamowitą ambicją i wolą walki do samego końca. Taka postawa niezwykle cieszy, zważywszy że do regularnych treningów wróciliśmy dopiero od połowy lutego, a dodatkowo część zawodników rywalizowała po raz pierwszy na tak wymagających dystansach. Oczywiście, nie ustrzegliśmy się błędów, co skutkowało kilkoma dyskwalifikacjami, a nawet utratą miejsca medalowego. Takie sytuacje służą wyciągnięciu wniosków i stanowią cenną naukę nie tylko dla młodych zawodników, ale również nas – trenerów" – stwierdzili trenerzy Bartosz Kutny i Tomasz Drozdowski w nadesłanej relacji.

Pozostali zawodnicy również osiągali dobre rezultaty, ustanawiając rekordy życiowe w większości swoich startów. Na wyróżnienie – zdaniem Jarosława Szeremety z UKS Butterfly – zasłużyli:

- Eliza Chrzanowska (13 lat): 4 miejsce w stylu grzbietowym na dystansach 100 i 200 m, 

- Kaja Kurpiewska (12 lat): 4 miejsce w stylu grzbietowym na dystansach 100 m;

- Igor Darmetko (13 lat): 6 miejsce w stylu dowolnym na dystansie 400 m

- Jakub Plony (12 lat): 5 miejsce w tylu klasycznym 200 m

W rywalizacji sztafet drużyna łomżyńskiego klubu uplasowała się w połowie stawki zajmując:

- kat. 12 lat: 6 miejsce 4 x 50 m zmiennym i 7 miejsce 4 x 50 dowolnym,

- kat. 13 lat: 7 miejsce 4 x 50 m zmiennym i 6 miejsce 4 x 40 dowolnym.

Z UKS Butterfly w zawodach wystartowało 10 zawodników: Patrycja Anotsiuk, Eliza Chrzanowska, Igor Darmetko, Maja Dużyńska, Kacper Kossakowski, Kaja Kurpiewska, Amelia Piaścik, Jakub Plona, Filip Rudczyk i Filip Włodarczyk.

Organizatorzy zawodów umożliwili również rywalizację zawodników z innych roczników w kategorii 14 lat i wyżej (open), w których startowało 5 zawodników łomżyńskiego klubu: Szymon Pachucki, Marcel Pachucki, Grzegorz Kuteszko, Miłosz Parzych oraz Ignacy Balkiewicz. Dla starszych zawodników, którzy ścigali się bez podziału na kategorie wiekowe, starty miały charakter kontrolny, w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski 14-latków. 

Co istotne, łomżyński klub zajął 2 miejsce w kategorii progresji zawodników, ustanawianej w oparciu o poprawę dotychczasowych wyników.

Niestety, z powodu zamknięcia łomżyńskich pływali, młodzi pływacy muszą przerwać treningi, na co najmniej miesiąc czasu. 

- Obecna sytuacja pandemiczna, nie jest łatwa dla klubu. Zamykanie basenów uniemożliwia prowadzenie treningów zarówno w grupach sportowych, jak i młodszych. Miejmy nadzieję, że jest to już ostatnie „zamknięcie” i po 9 kwietnia, będziemy mogli wrócić do regularnych zajęć. Ma to szczególne znaczenie teraz, kiedy dzieci i młodzież spędzają większość czasu w domu przed komputerem czy telewizorem - podkreśla prezes klubu Jarosław Szeremet w nadesłanym komunikacie.

 

210407125521.jpg
Foto: Filip Rudczyk
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę