Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Pierwszy medal Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL

Martyna Krawczyńska, z Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL, wywalczyła brązowy medal pokonując 4 zawodniczkę z AZS AWF Warszawa zaledwie o 0,01 sek. i w ten sposób wywalczyła pierwszy medal dla nowego klubu. Miało to miejsce podczas Mistrzostw Polski, w miniony weekend, w Toruniu.

Zawodnicy Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL zadebiutowali w miniony weekend jako klub w Mistrzostwach Polski. Debiut wypadł okazale, ponieważ nasi lekkoatleci wywalczyli medal oraz ustanowili 6 rekordów życiowych. Najlepiej zaprezentowała się podopieczna trenera Andrzeja Korytkowskiego, Martyna Krawczyńska, która najpierw wygrała swoją serię eliminacyjną na 600m poprawiając o 2 sekundy rekord życiowy (1:36,47) i awansowała do finału, a tam  następnego dnia stoczyła heroiczną walkę do samej mety i wywalczyła brązowy medal pokonując 4 zawodniczkę z AZS AWF Warszawa zaledwie o…. 0,01 sek. O tym jak mała była to różnica świadczy fakt, że po biegu wyniki pierwszych dwóch zawodniczek wyświetliły się w ciągu kilku sekund a na rozstrzygnięcie kto był trzeci trzeba było czekać kilka minut. Wśród chłopców najlepiej wypadli, bijąc rekordy życiowe, Dawid Likwiarz szósty na 1500m (w tym biegu padł rekord Polski) oraz Piotr Dąbrowski ósmy na 400m. 

Jak wysoki był poziom w biegach naszych zawodników, jako ciekawostkę podam informację, iż w biegu na 600 metrów juniorek młodszych w sezonie halowym, aż 14 zawodniczek pobiegło poniżej 1:37, jest to najlepszy wynik w historii polskiej LA (do tej pory było to 12 wyników z 2018 roku). Również w biegu na 400m juniorów ten sezon jest najlepszym w historii bo 13 zawodników złamało barierę 50-ciu sekund (do tej pory najwięcej takich sprinterów było w 2019 – 9).  Bardzo cieszy fakt, iż nasi zawodnicy biorą udział w tworzeniu historii polskiej lekkiej atletyki i do tego zdobywają medal w momencie kiedy jest to najwyższy poziom sportowy zwłaszcza, że jak wiadomo w Łomży praktycznie nie ma możliwości do treningu lekkiej atletyki. W poprzednich latach trenowaliśmy w Spale (zawsze min. 3 obozy + 2-3 konsultacje) szykując się do Mistrzostw Polski, ale w tym roku ze względu na obostrzenia, odbyło się zaledwie jedno zgrupowanie sportowe.                                         

Z sześciu naszych zawodników, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski U-18 i U-20, Marta Wygnał uczęszcza do ZSEiO nr 6 w Łomży, natomiast pozostała piątka, z medalistką Martyną Krawczyńską na czele, to uczniowie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży.

Medal Martyny jest jej 5-tym krążkiem zdobytym na Mistrzostwach Polski.

Rezultaty zawodników KS PREFBET-SONAROL:

3.Martyna Krawczyńska 600m-1:35.54 rek. żyć (el. 1:36,47 rek.żyć.) 

6. Dawid Likwiarz 1 500m-4:00,63(rek.żyć.)

8.Piotr Dąbrowski 400m- 49,54 (el. 49.35 rek. żyć.)

12.Maja Łyskowka 60m-8.08(el. 8,04 rek,żyć.) 

15.Bartosz Jurak 800m-2:02.98 (rek,żyć.) 

15.Marta Wygnał kula 3kg. 9.54

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Trener Andrzej Korytkowski i Martyna Krawczyńska z Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę