wtorek, 18 czerwca 2019 napisz DONOS@

Majowe Święta w Piąteczce

Foto: Majowe Święta w Piąteczce
Agata Komorowska cz, 03 maja 2018 01:12

Niezwykle bogaty program obchodów Święta Pracy, Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja przygotowały nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 26 kwietnia odbyła się uroczysta Akademia, na którą zaproszono Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Panią Alicję Konopka, Przewodniczącego Rady Rodziców oraz Rodziców i bliskich przedszkolaków. Zebranych powitała dyrektor przedszkola Pani Jadwiga Juchniewicz.

Sukces Piotrusia !

Foto: Sukces Piotrusia !
Agata Komorowska cz, 03 maja 2018 01:10

Wyróżnienie zdobył Piotruś Jankowski w konkursie recytatorskim "O Złotą Różdżkę Dobrej Wróżki" zorganizowanym 25 kwietnia 2018 r przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Piotruś zaprezentował wiersz p.t. "Opowiedz nam nasza Ojczyzno" J. Szczepkowskiego.

Dzieci składają życzenia

Foto: Dzieci składają życzenia
Agata Komorowska cz, 03 maja 2018 01:09

Nie zapomniały nasze dzielne pięciolatki i sześciolatki o imieninach Przyjaciela naszego przedszkola Księdza Prałata Jerzego Abramowicza. Wcześniej przygotowane laurki i kwiaty zaniosły Dostojnemu Solenizantowi dwudziestego trzeciego kwietnia. Przy okazji przedszkolaki pobłogosławił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek. Do życzeń dołącza się oczywiście Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i cała społeczność przedszkola.

Czterolatki w muzeum

Foto: Czterolatki w muzeum
Agata Komorowska cz, 03 maja 2018 01:09

W piątkowy, słoneczny poranek, 20 kwietnia, czterolatki z "Piąteczki' wybrały się do Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży.

Ania rusza na podbój Białegostoku

Foto: Ania rusza na podbój Białegostoku
Agata Komorowska śr, 25 kwietnia 2018 10:38

Z ogromna radością ogłaszamy zwycięstwo Ani Przybylskiej w XXVI FESTIWALU PRZEDSZKOLAKÓW "MAMA, TATA i JA" organizowanym przez Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Ania zaśpiewała piosenkę, zdobyła wyróżnienie i będzie reprezentować Łomżę w Białymstoku. Sukcesem zakończył się również występ drugiej naszej reprezentantki Kaliny Marek, która za piosenkę "Majowe życzenia" zdobyła Wyróżnienie. W Konkursie wzięła udział także Monika Modzelewska. Aniu, Kalinko ! Gratulujemy!

MINI PLAYBACK SHOW 2018

Foto: MINI PLAYBACK SHOW 2018
Agata Komorowska śr, 25 kwietnia 2018 10:15

Piosenką "Łomża mój dom" zaprezentowały się na scenie MDK DŚT w Łomży nasze pięcio- i sześcioletnie dziewczynki w kolejnej edycji przeglądu MINI PLAY BACK SHOW 2018. W skład grupy "Piąteczki" weszły: Amelia Kamińska, Kalina Marek, Monika Modzelewska, Anna Przybylska, Joanna Świątkowska, Nina Włodarczyk i Maja Załęcka. Ania, Monika i Joasia śpiewały kolejne zwrotki , pozostałe dziewczynki tworzyły chórek. W nagrodę wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty "posiadania talentu artystycznego". Gratulujemy !!!

Galileo - Eksperymenty Maluszków

Foto: Galileo - Eksperymenty Maluszków
Agata Komorowska so, 21 kwietnia 2018 15:50

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym.

Sukces "Piąteczki" w Warszawie

Foto: Sukces "Piąteczki" w Warszawie
Agata Komorowska pon, 09 kwietnia 2018 21:59

Już po raz trzeci nasze przedszkole "Piąteczka" w Łomży przystąpiło do udziału w "VIII Multimedialnym Ogólnopolskim i IV Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie objętym przez patronat Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Ośrodka rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.Tegoroczna Gala Finałowa odbyła się 6 kwietnia 2018 r. o godz. 14.00 w siedzibie Domu Kultury „KADR” przy ul. Gintrowskiego 32 w Warszawie.

Zyczenia wielkanocne

Foto: Zyczenia wielkanocne
Agata Komorowska śr, 04 kwietnia 2018 22:08

Jak co roku przed świętami Wielkanocnymi dzieciaki z naszego przedszkola wybrały się składać życzenia.

Jak przechytrzyć wilka

Foto: Jak przechytrzyć wilka
Agata Komorowska śr, 04 kwietnia 2018 22:08

26 marca 2018 r dzieci z naszego przedszkola mogły zobaczyć piękną bajkę o przygodach małej świnki o imieniu Kwik. Z wypiekami na buziach śledziliśmy przygody Kwika, jego mamy, starego Jeża , Zajączka oraz groźnego Wilka. Wilk chciał pożreć Kwika. Dzięki pomocy przyjaciół udało się przechytrzyć Wilka i uratować Kwika.

Powitanie Wiosny

Foto: Powitanie Wiosny
Agata Komorowska pon, 26 marca 2018 16:25

Wsiadaj zimo na sanki i uciekaj już. Zabierz śnieżne bałwanki, zabierz wiatr i mróz. W środę 21 marca przedszkolaki żegnały zimę, a witały Panią Wiosnę.

Poznajemy historię Łomży

Foto: Poznajemy historię Łomży
Agata Komorowska pon, 26 marca 2018 16:24

W grupach starszych w ramach obchodów 600-lecia nadania praw miejskich Łomży rodzice oraz zaproszeni goście czytali legendy pod hasłem "Poznajemy historię Łomży".

Musical "Wilk i Zając"

Foto: Musical "Wilk i Zając"
Agata Komorowska pon, 26 marca 2018 16:23

20 marca chętne dzieciaki z naszego przedszkola wybrały się na przedstawienie muzyczne "Wilk i Zając". Musical wystawiony przez Łódzką Agencję Koncertową bardzo przypadł do gustu małym widzom.

Wizyta starszaków w Straży Pożarnej

Foto: Wizyta starszaków w Straży Pożarnej
Agata Komorowska śr, 21 marca 2018 12:34

Dnia 12 marca dzieci z grupy V udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej.

Zakładamy zielony ogródek

Foto: Zakładamy zielony ogródek
Agata Komorowska śr, 21 marca 2018 12:33

Choć za oknem jeszcze szaleje zima, w naszym przedszkolu dzieciaki próbują przyspieszyć wiosnę na wszelkie sposoby. W pierwszym tygodniu marca dzieciaki zakładały w swoich grupach zielone ogródki. Przedszkolaki wsypywały ziemię do doniczek, wkładały nasionka, podlewały. Teraz codziennie zaglądają na parapet i czekają na efekty swojej pracy. W niektórych salach można zauważyć już delikatnie kiełkujące zielone wytwory prac dzieci.

Tydzień życzliwości i pozdrowień

Foto: Tydzień życzliwości i pozdrowień
Agata Komorowska cz, 08 marca 2018 20:52

Życzliwość to jedna z najbardziej pozytywnych wartości, które nauczyciele przedszkola starają się zaszczepić i pielęgnować w dzieciach. Życzliwość nie jest cechą wrodzoną. Można się jej nauczyć przede wszystkim poprzez dobry wzorzec zarówno w środowisku rodzinnym, jak i przedszkolnym.

Olimpiada Sportowa w Piąteczce na 600-lecie nadania praw miejskich Łomży

Foto: Olimpiada Sportowa  w Piąteczce na 600-lecie na...
Agata Komorowska cz, 01 marca 2018 00:44

Środa 28 lutego w Przedszkolu Publicznym nr 5 była niezwykle gorąca . Mimo, iż za oknem słupek rtęci wskazywał kilkanaście stopni mrozu w przedszkolu trwała walka dzieci i rodziców o medale w V Zimowej Olimpiadzie Sportowej. To wydarzenie jest częścią działań placówki z okazji 600-lecia nadania praw miejskich Łomży.

Opowieści Starego Kredensu

Foto: Opowieści Starego Kredensu
Agata Komorowska cz, 01 marca 2018 00:44

Niecodzienny spektakl zatytułowany "Opowieści Starego Kredensu" w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem obejrzały nasze przedszkolaki 27 lutego 2018r. Lalki stworzone z kuchennych przedmiotów, mieszkające w starym kredensie , nie mogą doczekać się wejścia na scenę .

Walentynkowe zabawy

Foto: Walentynkowe zabawy
Agata Komorowska śr, 21 lutego 2018 08:42

Dzień Walentynkowy 14 luty minął pod znakiem zabaw. Chętne przedszkolaki mogły wziąć udział w tańcu na wyciętych z gazet serduszkach. Chłopcy jako rycerze mogli poszukiwać swojej królewny.

Zimowe zabawy

Foto: Zimowe zabawy
Agata Komorowska wt, 06 lutego 2018 22:31

Korzystając z uroku zimy postanowiliśmy pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami do siebie, robiąc aniołki. Z czerwonymi noskami i uśmiechem wróciliśmy do przedszkola i na ciepły posiłek. Było wesoło i radośnie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę