wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Wycieczka do Dyniolandu

Foto: Wycieczka do Dyniolandu
Agata Komorowska cz, 06 lipca 2017 11:58

22 czerwca chętne przedszkolaki z naszej placówki wybrały się na wycieczkę do Dyniolandu. Miejsca, gdzie nauka idealnie łączy się z zabawą.

Zapraszamy wszystkich do Krainy Baśni...

Foto: Zapraszamy wszystkich do Krainy Baśni...
Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:53

Czerwcowe przedstawienie teatralne na dobre wpisało się już w kalendarz imprez Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 8 czerwca dzieci 5 i 6 – letnie z piąteczki zaprosiły swoich kolegów z łomżyńskich placówek na spektakl pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W Sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich licznie zgromadzoną publiczność powitała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz.

Piknik rodzinny

Foto: Piknik rodzinny
Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:52

6 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami oraz dzieci, które swoją przygodę z naszą placówką zaczną dopiero we wrześniu mieli okazję zintegrować się i poznać bliżej podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w ogrodzie przedszkolnym. Hasło tegorocznej imprezy to: "Piąteczka o zdrowie dba, zawsze humor dobry ma!! ".

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Foto: Wycieczka z okazji Dnia Dziecka
Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:50

1 czerwca to wyjątkowy czas, kiedy dzieckiem, choćby tylko przez krótką chwilę może stać się każdy z nas. W tym wyjątkowym dniu zabraliśmy nasze przedszkolaki na wycieczkę do Nowogrodu.

Niech żyją Mamusie i Tatusiowie

Foto: Niech żyją Mamusie i Tatusiowie
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:27

W dniach od poniedziałku 22 maja do piątku 26 maja odbyły się przedszkolne uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i swoje występy dziękowały Mamom i Tatusiom za Ich miłość rodzicielską, wychowanie, ciepło, troskę i wszystkie inne dary, których nie sposób wyliczyć. Do życzeń dzieci dołączały samodzielnie wykonane laurki. Wszystkim Mamom i Tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego !

Starszaki na stadionie

Foto: Starszaki na stadionie
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:26

W zdrowym ciele zdrowy duch ! - każdy z nas zna doskonale przesłanie tego hasła,a w czasach wszechobecnych komputerów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych to hasło, ma znaczenie szczególne. Warto zaszczepiać zamiłowanie do ruchu i zdrowego stylu życia. Z tego też powodu nasze starszaki bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia MOSiR-u na Stadion Miejski. Dzieci poznały kilka dyscyplin lekkoatletycznych, mogły spróbować swoich sił w rzucie dyskiem, piłeczką, skoku w dal, biegach; obejrzały profesjonalny sprzęt sportowy.

Chemiczna piaskownica

Foto: Chemiczna piaskownica
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:26

25 maja w siedzibie PWSIiP odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z cyklu „Akademia Sześciolatka". Zatytułowane były „Chemiczna piaskownica". Przygotowane zostały przez Rektora PWSIiP, profesora Roberta Charmasa, który w asyście małego Arturka zaprezentował młodym żakom kilka ciekawych doświadczeń chemicznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały wybuch mini wulkanu, pokaz wytwarzania piany, spalania magnezu, różnobarwne substancje zmieniające kolor, spalanie sodu w wodzie i inne eksperymenty. Po tak ciekawych i inspirujących zajęciach na pewno niektórzy młodzi żacy zamarzyli o tym, aby w przyszłości zostać chemikiem.

Czterolatki potrafią zrobić sałatkę

Foto: Czterolatki potrafią zrobić  sałatkę
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:24

Nasze czterolatki to dzielne zuchy. Potrafią zrobić wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy, a dowodem na to jest chociażby sałatka owocowa, którą wykonały samodzielnie 15 maja. Brawooo !

Zielono mi - przegląd wierszy o wiośnie

Foto: Zielono mi  - przegląd wierszy o wiośnie
Agata Komorowska wt, 16 maja 2017 22:44

12 maja w naszym przedszkolu odbył się przegląd wierszy o wiośnie pod hasłem "ZIELONO MI". Do udziały zgłosiło się trzydzieści troje dzieci z różnych grup wiekowych. W jury przeglądu zasiadły: Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz, Pani Barbara Lipińska oraz logopeda Pani Barbara Dzieniszewska. Przegląd zorganizowała i poprowadziła Izabela Sztejno. Uczestnicy pełni emocji pięknie recytowali wiersze różnych autorów w tym Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i wielu innych. Widownia nagradzały trudy uczestników gromkimi brawami. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!

Święto Flagi w „Piąteczce”

Foto: Święto Flagi w „Piąteczce”
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:21

Obchody Święta Flagi wpisały się już na stałe w kalendarz uroczystości Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. 28 kwietnia przedszkolaki z piąteczki wystrojone w biało - czerwone barwy uczciły to święto specjalną akademią.

Imieniny Stanisława

Foto: Imieniny Stanisława
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:13

W poniedziałek 8 maja, w dzień imienin Stanisława, starszaki wraz z Panią Dyrektor, Panią Genią, Panią Basią i Panią Agnieszką odwiedziły Jego Ekscelencję bp Stanisława Stefanka. Dzieci przygotowały samodzielnie laurki i złożyły serdeczne życzenia. W imieniu całej społeczności przedszkola życzenia złożyła Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz. Jego Ekscelencji życzymy zdrowia i wszelkich Łask Bożych.

Życzenia imieninowe

Foto: Życzenia imieninowe
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:12

W poniedziałek tuż po imieninach Jerzego starszaki wybrały się z życzeniami do proboszcza parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego księdza Jerzego Abramowicza. Poprzez wierszyk i piosenkę złożyły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i wszelkich łask Bożych. Do życzeń przedszkolaków przyłącza się również cały personel przedszkola życząc STO LAT!!!

Gimnastyka fajna sprawa

Foto: Gimnastyka fajna sprawa
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:11

Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe są ogromnie ważne w rozwoju małego człowieka.

Ogromny sukces przedszkolaków z Piąteczki

Foto: Ogromny sukces przedszkolaków z Piąteczki
Agata Komorowska pon, 24 kwietnia 2017 23:10

Po raz drugi Przedszkole "Piąteczka" w Łomży przystąpiło do udziału w "VII Multimedialnym Ogólnopolskim i III Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie objętym przez patronat Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Ośrodka rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Za chwilę Wielkanoc...Malujemy Pisanki

Foto: Za chwilę Wielkanoc...Malujemy Pisanki
Agata Komorowska wt, 18 kwietnia 2017 21:28

Najbardziej znaną wielkanocną tradycją jest malowanie pisanek. Dlatego tuż przed świętami nasze dzieciaki zabrały się za ozdabianie jajek. Przedszkolaki zabrały się za dekorowanie zgodnie z własnymi pomysłami. Podczas pracy wykazały się ogromną kreatywnością i inwencją twórczą. Na koniec powstały piękne wielkanocne pisanki.

Życzenia Wielkanocne

Foto: Życzenia Wielkanocne
Agata Komorowska wt, 18 kwietnia 2017 21:27

Corocznym już zwyczajem przed zbliżającymi się świętami przedszkolaki z piąteczki ruszyły w miasto z wielkanocnymi życzeniami.

„Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle...

Foto: „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle...
Agata Komorowska nie, 09 kwietnia 2017 21:26

Aktorzy z białostockiego teatru "Pod Orzełkiem" wystawili w naszym przedszkolu spektakl pt; „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie”. Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprosił przedszkolaki w niezwykłą podróż po naszym kraju, a aktorzy za pomocą kukiełek przybliżyli dzieciakom najpiękniejsze polskie baśnie i legendy.

MINI PLAYBACK SHOW

Foto: MINI PLAYBACK SHOW
Agata Komorowska nie, 09 kwietnia 2017 21:25

4 kwietnia dzieciaki z grup pięciolatków i sześciolatków wzięły udział w przeglądzie muzycznym Mini Playback Show organizowanym przez Przedszkole Nr 8 oraz Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych. Nasze przedszkolaki zaprezentowały piosenkę zespołu Tabb & Sound’N Grace – „Mogę wszystko”. Mali artyści na scenie czuli się jak ryby w wodzie. Kto wie może to początki wielkiej kariery muzycznej.

Konkursy rozstrzygnięte

Foto: Konkursy rozstrzygnięte
Agata Komorowska nie, 09 kwietnia 2017 21:18

Nasze przedszkolaki to bardzo aktywne dzieci o czym może świadczyć Ich udział w różnych konkursach. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników trzech zakończonych konkursów. 23 marca Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz wręczyła dyplomy i upominki zwycięzcom konkursu pod hasłem "Jesienny zbiór kasztanów i żołędzi".

Spotkanie z pielęgniarką

Foto: Spotkanie z pielęgniarką
Agata Komorowska nie, 09 kwietnia 2017 21:16

Z Panią Anią Krajewska spotykamy się od kilku lat. Tym razem, 19 marca, Pani Ania opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu, codziennej higienie oraz o korzyściach z pobytu na świeżym podwórku. Dziękujemy Pani Aniu.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę