wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

LPR pierwsza do Sejmu

Foto: LPR pierwsza do Sejmu
cz cz, 04 sierpnia 2005 17:28

Liga Polskich Rodzin jako pierwsza w województwie podlaskim zgłosiła w czwartek do rejestracji swoją listę kandydatów na posłów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Otwiera ją podlaski lider LPR, poseł tego ugrupowania Andrzej Fedorowicz. Piaty jest Przewodniczący Rady Miasta Łomża Jan Jarota. Jak zapowiada szef partii w województwie Andrzej Fedorowicz Liga liczy na zdobycie 10 z 15 mandatów poselskich w tym okręgu wyborczym.

Sojusz Lepszych Dochodów

Foto: Sojusz Lepszych Dochodów
cz cz, 04 sierpnia 2005 11:45

Na niespełna dwa miesiące przed wyborami parlamentarnymi i na niewiele ponad dwa miesiące przed utratą fotela wojewody Marek Strzaliński z SLD - Wojewoda Podlaski - przedłużył na kolejne trzy lata kontrakt menedżerski - związanemu z Sojuszem - dotychczasowemu zarządcy łomżyńskiego Państwowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Eugeniuszowi Ochryciukowi. Tym samym posunięciem Strzaliński zapewnił też zasiadanie przez trzy lata w Radzie Nadzorczej PKS-u kolejnemu znajomemu z partii Zenonowi Piechocińskiemu.

Pielgrzymi razem

Foto: Pielgrzymi razem
cz cz, 04 sierpnia 2005 08:15

Wczoraj wieczorem po raz pierwszy spotkali się wszyscy pątnicy idący w XXI Pieszej Pielgrzymce Diecezji Łomżyńskiej na Jasną Górę. Po przejściu 31 km w miejscowości Strachówka, w diecezji warszawsko – praskiej, z zasadniczą grupą Pielgrzymki połączyła się grupa Fioletowa – św. Wojciecha, idąca z Wyszkowa. Na zakończenie dnia wszyscy pątnicy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez księdza biskupa Stanisława Stefanka.

Wzmocnią żwirem

Foto: Wzmocnią żwirem
cz śr, 03 sierpnia 2005 23:36

Dokładnie 360 kilkumetrowych żwirowych kolumn zostanie wbite w nasyp ulicy Zjazd przy starym moście. W ten sposób pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży chcą wzmocnić konstrukcję podziurawionego przez bobry nasypu. Do Łomży z Europy Zachodniej ściągnięto już nawet specjalną maszynę dzięki której ma się udać wykonać żwirowych kolumn. Robotnicy mają pracować bez przerwy - 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.

Listy wyborcze SLD w podlaskim

cz śr, 03 sierpnia 2005 13:50

Znane są już listy kandydatów SLD w okręgu wyborczym Nr 24 – Białystok w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Wśród trzydziestu osób do Sejmu i dwóch do Senatu nie ma Mieczysława Czerniawskiego. Zgodnie z zapowiedziami nr 1. jest inny łomżyniak Marek Strzaliński.

Pątnicy trzeci dzień w drodze

Foto: Pątnicy trzeci dzień w drodze
cz śr, 03 sierpnia 2005 07:58

Już ponad 70 kilometrów pokonali pątnicy z diecezji łomżyńskiej w drodze na Jasną Górę. Właśnie rozpoczyna się trzeci pielgrzymkowy dzień. Pielgrzymi z Łomży, Ostrołęki i Zambrowa od wczorajszego popołudnia są razem. Noc spędzili w gościnnej wsi Zieleniec koło Sadownego, na terenie Diecezji Drohiczyńskiej. Dziś dołączy do nich ostatnia grupa pątników z diecezji łomżyńskiej – grupa Fioletowa z Wyszkowa, a wszyscy spotkają się w Strachówce. Tu też wieczorną Mszę świętą dla wszystkich pątników z diecezji odprawi ks bp Stanisław Stefanek.

Muzeum się przeprowadzi

Foto: Muzeum się przeprowadzi
cz wt, 02 sierpnia 2005 15:56

We wrześniu Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży będzie mogło się przenosić do nowej siedziby - tak twierdzi wiceprezydenta Łomży Krzysztof Choiński. - Muzeum dostanie budynek po PG nr 4 przy ul. Dwornej 22. Choiński podkreśla, że ostateczna decyzja w tej kwestii została już podjęta, a formalne przekazanie budynku odbędzie się w drugiej połowie miesiąca.

Pątnicy idą na Jasną Górę

Foto: Pątnicy idą na Jasną Górę
cz wt, 02 sierpnia 2005 07:42

Dla naszych pątników minął, pierwszy dzień pielgrzymowania. Pokonali ponad 40 km. Pątnicy którzy wyszli z Łomży pierwszą noc spędzili w miejscowości Sulęcin, ci z Ostrołęki spali w miejscowości Stok, a z Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego w Zarębach Kościelnych. Wieczorem – o 21.00 wszyscy pielgrzymi na trasie jak i wspierający ich Pielgrzymi Duchowi z grupy białej połączyli się razem we wspólnej modlitwie na Apelu Jasnogórskim.

Rycerska brać

Foto: Rycerska brać
pon, 01 sierpnia 2005 20:36

Kilkadziesiąt osób – rycerzy, chłopów i dam - stawiło się na wezwanie Łomżyńskiej Grupy Odtwórstwa Historycznego „Spiritus Temporis” na zamku w Ciechanowie. Przez dwa dni odbywały się tam manewry średniowieczne. Rozgrywano turnieje, prezentowano XIII-wieczne stroje i ucztowano. Łomżyńska rycerska brać, która manewry zorganizował i na zamku w Ciechanowie na dobre osiadła podkreśla, że to najbliższy Łomży średniowieczny zamek, który nie był dotychczas obsadzony.

Most zamknięty

Foto: Most zamknięty
cz pon, 01 sierpnia 2005 12:14

Podróżujących przez Łomżę czeka niespodzianka. Rano zamknięto dla ruchu stary mosty czyli most w ciągu drogi krajowej nr 61 Warszawa - Ostrołęka – Łomża – Augustów. Cały ruch został skierowany na objazd nowym mostem - gdzie tworzy się gigantyczny korek. Zamknięcie przeprawy ma związek z remontem nasypu pod prowadzącą na nią ulicą Zjazd. W nasypie przez kilkoma laty zadomowiły się bobry. Przeprowadzone badania wykazały co najmniej cztery duże – o powierzchni kilku metrów sześciennych jamy tuż pod nawierzchnią drogi. Zwierzęta wyłapano, ale groźne jamy pozostały. Sama ulica Zjazd dłużej tego nie mogła wytrzymać – dziś w jednym miejscu już się zapadła.

Pamiętamy o obrońcach - obchody w Nowogrodzie

Foto: Pamiętamy o obrońcach - obchody w Nowogrodzie
mm pon, 01 sierpnia 2005 11:09

Świętowanie 85. rocznicy obrony Nowogrodu w wojnie polsko-sowieckiej 1920 r. rozpoczęło się Mszą św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Tłumnie przybyli kombatanci i wojskowi, mieszkańcy i samorządowcy, strażacy i harcerze. Ulice miasteczka udekorowne były białoczerwonymi flagami. W kościele w prezbiterium stanęły poczty sztandarowe, w nawie głównej kompania honorowa i szpaler strażaków. Na chórze orkiestra strażacka. Mszę św. odprawił biskup łomżyński Stanisław Stefanek, koncelebrowali kapelan wojska o. Bogdan Augustyniak i sekretarz biskupi ks. Tadeusz Bronakowski.

Akcja Krzyś - już w niedzielę w Łomży

Foto: Akcja Krzyś - już w niedzielę w Łomży
cz pt, 29 lipca 2005 16:20

„Z nadzieją w drogę” to hasło festynu dla kierowców organizowanego przez parafię pw. Krzyża Świętego w Łomży i Radio Nadzieja. Impreza ma promować prowadzoną w całej Europie akcję „Krzyś - trzeźwy i życzliwy kierowca” której głównym celem jest obniżenie ilości wypadków powodowanych przez pijanych kierowców na drogach. Na zakończenie imprezy zagra i zaśpiewa legendarny zespół „Skaldowie”.

85 lat temu...

Foto: 85 lat temu...
cz pt, 29 lipca 2005 14:37

„29 lipca 1920 r. to de facto pierwszy dzień obrony Łomży przed bolszewikami” - mówił ppłk. Tadeusz Warec z klubu Fort oprowadzając kilka osób po piątnickich fortach, na których przed 85 laty polscy żołnierze przez kilka dni bohatersko odpierali ataki czerwonoarmistów. - „Już o 1.00 w nocy z północnego wschodu – od strony Jeziorka - zmasowany atak na polskie umocnienia przeprowadził 3 Korpusu Kawalerii Armii Czerwonej. Polacy odparli to natarcie tak samo jak wszystkie kolejne przez następne cztery dni.”

Bez zapewnień i obietnic...

cz pt, 29 lipca 2005 07:04

Kilkadziesiąt osób związkowców z podlaskiej służby zdrowia i dyrektorów tutejszych szpitali demonstrowało wczoraj przed gmachami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia w Warszawie przeciwko dyskryminowaniu województwa podlaskiego przy podziale pieniędzy na leczenie pacjentów. W demonstracji brał udział dyrektor łomżyńskiego szpitala Marian Jaszewski. Jak twierdzi demonstracja była spokojna, ale efektów wymiernych nie dała. Protestujący nie mieli okazji porozmawiać ani z prezesem NFZ-etu, ani z Ministrem Zdrowia. W obu przypadkach przyjęli ich zastępcy, którzy wysłuchali żali i nie obiecali niczego, a przynajmniej żadnych dodatkowych pieniędzy na leczenie w przyszłym roku.

Ostrzeżenie o upałach i burzach

cz cz, 28 lipca 2005 15:20

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega, że począwszy od dnia 28 lipca br. przewiduje się wzrost temperatury maksymalnej od 26, 29 stopni C, do 33-36 stopni C w ciągu kolejnych dni tj. 29.07 i 30.07.2005. Tak wysokie temperatury będą powodowały osłabienie organizmów ludzi i zwierząt, mogą doprowadzić do przegrzania.

OKW powołane

cz śr, 27 lipca 2005 19:46

Państwowa Komisja Wyborcza powołała Okręgowe Komisje Wyborcze do wyborów parlamentarnych i prezydenckich. W Łomży taka komisja będzie tylko do przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Pięciu członków komisji to sędziowie tutejszego Sądu Okręgowego. Przewodniczącym Okręgowej Komisji Wyborczej jest sędzia Włodzimierz Wójcicki, który pełni także funkcję Komisarza Wyborczego w Łomży. Poza nim w składzie OKW znaleźli się sędziowie Joanna Rawa, Eugeniusz Dąbrowski, Sławomir Bagiński, Andrzej Kordowski.

Po górnikach Warszawę najedzie służba zdrowia

cz śr, 27 lipca 2005 19:45

Ponad sto osób związkowców podlaskiej służby zdrowia wspartych przez kilku dyrektorów tutejszych szpitali szykuje się do demonstracji w Warszawie. W tej grupie ma być kilkunastu pracowników łomżyńskiego szpitala z dyrektorem Marianem Jaszewskim na czele. Górnicy przyjechali i wywalczyli co chcieli. Służba zdrowia też by chciała, a sam dyrektor łomżyńskiego szpitala podkreśla, że górnicy zawsze byli silniejsi.

Tragiczny wypadek podczas burzy

Foto: Tragiczny wypadek podczas burzy
cz wt, 26 lipca 2005 22:24

Jedna osoba zginęła, a dwie kolejne zostały ranne – to tragiczny bilans wypadku jaki zdarzył się podczas wtorkowej przedpołudniowej burzy na drodze z Łomży do Kolna. Gwałtowna ulewna burza sprawiła, że samochód którym podróżowały ofiary wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo.

Potrzebna pomoc pielgrzymom

Foto: Potrzebna pomoc pielgrzymom
cz wt, 26 lipca 2005 12:50

W najbliższy poniedziałek z Łomży na Jasną Górę wyruszy XXI Piesza Pielgrzymka. Przez kolejne 13 dni pątnicy przejdą 430 km. I choć przygotowania pielgrzymkowe powoli dobiegają końca w dalszym ciągu organizatorom brakuje kilku dosyć istotnych rzeczy. Najbardziej potrzebny jest bus – na karetkę dla chorych pielgrzymów, a także lekarstwa i opatrunki do Punktu Sanitarnego.

Łomża czwarta

Foto: Łomża czwarta
cz wt, 26 lipca 2005 08:24

Najlepszym polskim miastem jest Poznań, najlepsza wieś to Krościenko Wyżne na Podkarpaciu, zaś najlepszą gminą miejsko-wiejską jest podlaska Choroszcz - to wyniki Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2005 W tym samym rankingu Łomża zajęła czwarta pozycję wśród miast na prawach powiatów. Wyprzedziły nas Poznań, Rybnik i Kraków. Rzeczpospolita podkreśla, że poprzez całą gamę przyjętych kryteriów oceny połączono dwie sprawy - poprawę warunków życia w gminie przy stabilnej sytuacji jej budżetu.

« · «« · 957 · 958 · 959 · 960 · 961 · 962 · 963 · 964 · 965 · 966 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę