Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Zalało Łomżę

cz pon, 19 lipca 2004 12:49

Niespełna godzinna, poranna burza z ulewą skutecznie utrudniła życie mieszkańcom Łomży. O tym jak dużo wody spadło może świadczyć fakt, że około ósmej rano Aleja Piłsudskiego cała płynęła. Miejscami poziom wody na tej ulicy sięgał kilkudziesięciu centymetrów. W wielu kałużach na dłużej zatrzymały się samochody, a kierowcy pośpiesznie je opuszczali. Woda i burza uszkodziła też telefonie stacjonarną i komórkową. W mieście praktycznie do południe nie działały telefony sieci ERA GSM.

Awans Komendanta

Foto: Awans Komendanta
cz pt, 16 lipca 2004 22:00

Andrzej Zaremba Komendant Miejski Policji w Łomży w piątek dostał awans na inspektora. To jeden z najwyższych policyjnych stopni. Inspektora Andrzej Zaremba jest nawet starszy stopniem od Komendanta Wojewódzki Policji w Białymstoku - Adam Mularz jest młodszym inspektorem.

Kolejny most zmodernizowany

Foto: Kolejny most zmodernizowany
cz pt, 16 lipca 2004 14:39

Batalion Saperów z Jednostki Wojskowej w Orzyszu wyremontował już drugi most na terenie Powiatu Łomżyńskiego. W dniu 15 lipca br. uroczyście przekazany został po modernizacji most drewniany na rzece Cetna znajdujący się w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Koniecki Gm. Jedwabne.

Obchody Święta Policji

cz pt, 16 lipca 2004 09:48

Podczas dzisiejszych uroczystości Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadany zostanie sztandar ufundowany przez społeczeństwo województwa podlaskiego. Na początku kwietnia ukonstytuował się Komitet Społeczny na rzecz Ufundowania przez Mieszkańców Województwa Podlaskiego Sztandaru dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. W jego skład weszli Podlasianie o niepodważalnym autorytecie i postawie moralnej, reprezentujący środowiska naukowe, samorządowe, przedsiębiorców i zwierzchników lokalnych kościołów chrześcijańskich.

Bocianów w Łomży moc - Fascynujące!

cz cz, 15 lipca 2004 22:21

Szanowni ornitolodzy i szerzej pasjonaci fauny i flory przyjeżdźajcie do Łomży. W ramach VI Światowego liczenia bociana białego, bocianolodzy i miłośnicy tego ptaka w Urzędzie Miejskim w Łomży, doliczyli się na terenie Naszego Miasta 7 par boćków z młodymi, tj. 14 sztuk starych i 13 młodych, razem na terenie miasta gniazduje 27 sztuk bocianów (przyrost dwukrotny w stosunku do poprzedniego liczenia).

Zaradni radni

cz cz, 15 lipca 2004 13:21

Wakacje zobowiązują... do urlopu. Także w samorządzie okres wakacyjny jest dostrzegalny. Radni Miasta Łomży też urlop już mają choć taki nieoficjalny. 7 lipca odbyła się pierwsza wakacyjna sesja Rady Miasta, a druga ma być 25 sierpnia. Radnym pozostaje więc 6 całych tygodni urlopu. Co ciekawe jako, że sesje Rady przewidziano zarówno w lipcu jak i w sierpniu miejscy rajcowie z kasy miasta pobiorą diety za lipiec i za sierpień.

Informatyzacja radnych

cz cz, 15 lipca 2004 08:52

Z postępem, z możliwościami i osiągnięciami idą władze Łomży. Ostatnio informatyzują radnych, a przejawem tego są płytki CD, na których to rajcowie dostają materiały na kolejne sesje. Elektroniczne nośniki zastąpiły papier bo są dużo tańsze podkreśla wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński. Ostatnio pojawiły się bowiem dokumenty których objętość przekroczyła sto stron. Komplet takich dokumentów musi otrzymać każdy radny i jak skrupulatnie podliczono w Ratuszu koszt papieru i kserowania ich dla wszystkich 23 radnych przekracza nawet 2 tys. złotych.

Składzik, a może skład pocisków pod słupem energetycznym

cz śr, 14 lipca 2004 09:37

Trzy, sześć a może jednak siedemnaście – sprzeczne dane napływają o liczbie znalezionych w Ratowie Piotrowie pocisków. Pewne jest tylko to, że one są. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży twierdzi, że w zgłoszeniu ma tylko 3 wykopane przez pracowników rejonu energetycznego pociski. Zastępca dyrektora Rejonu Energetycznego Łomża twierdzi, że pocisków wykopano aż 17, a Wójt gmin Śniadowo Lech Szabłowski podaje jeszcze inną ich liczbę – 6. Wójt wczoraj o znalezisku powiadomił saperów z Orzysza, a ci obiecali, że dziś pociski zabiorą.

Nadużycia w podlaskim NFZ

mm wt, 13 lipca 2004 13:31

Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie panuje na wydawaniem publicznych pieniędzy. Wydaje je na poradnie, które mimo umowy z nim, już od pół roku nie przyjmują pacjentów. Chodzi o niektóre przyszpitalne poradnie w Sokółce i Kolnie.

Wichura wyrządziła wiele szkód. Pomóżmy poszkodowanym - apel wojewody

cz pon, 12 lipca 2004 15:32

Trąba powietrzna, która przeszła w piątek, 9 lipca nad powiatem hajnowskim i białostockim, spowodowała wiele szkód. Najbardziej ucierpiały miejscowości Jelonka i Kleszczele, gdzie wichura zerwała dachy z domów, zniszczyła kilkadziesiąt zabudowań. W samej wsi Jelonka zrównała z ziemią około 60-ciu budynków. W gminie Dubicze Cerkiewne wichura zniszczyła lub uszkodziła około 200-tu budynków. Wojewoda Podlaski apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli, mieszkańców Podlasia, przedsiębiorców i ich organizacji poszkodowanych pomoc dla poszkodowanych z najbardziej dotkniętych kataklizmem gmin.

Ile mają Prezydenci Łomży

cz pon, 12 lipca 2004 13:45

W 2003 roku Jerzy Brzeziński zarobił 112 tys. 715 zł. 21 groszy. Majątek Prezydenta Jerzego Brzezińskiego jest niczego sobie. Wspólnie z małżonką na koncie na koniec 2003 roku miał on 88 tysięcy złotych i ponad 25,5 tysiąca dolarów USA. Poza oszczędnościami państwo Brzezińscy mają także – dziś - ośmioletni samochód Seat Cordoba i mieszkanie o powierzchni 87 mkw w Łomży wycenione przez nich na 100 tys złotych.

Konno na Jasną Górę

cz so, 10 lipca 2004 22:14

Po 11 dniach wędrówki, na Jasną Górę dotarli uczestnicy 5. pielgrzymki konnej. 25. kawalerzystów jechało z Zaręb Kościelnych w powiecie Ostrów Mazowiecka diecezji łomżyńska. Najstarszy "pielgrzym na koniu" miał 82 lata, najmłodszy zaś zaledwie 7.

63. rocznica mordu w Jedwabnem

cz so, 10 lipca 2004 22:13

W sobotę minęła 63. rocznica mordu Żydów w Jedwabnem. 10 lipca 1941 roku grupa miejscowej polskiej ludności cywilnej, z inspiracji Niemców, dokonała w Jedwabnem zabójstwa nie mniej niż 340 Żydów. Co najmniej 300 osób "płci obojga, w różnym wieku" spalono żywcem w stodole w Jedwabnem, a co najmniej 40 innych zabito wcześniej w nieustalony sposób, gdy Żydów gromadzono na rynku miasteczka – ustali Instytut pamięci narodowej, którzy prowadził śledztwo w tej sprawie.

Huragany nad regionem

cz pt, 09 lipca 2004 21:51

09.07.04 w godz. 15.30 – 17.00 nad województwem podlaskim przeszła burza z silnymi podmuchami wiatru, ulewami i wyładowaniami atmosferycznymi, która spowodowała duże zniszczenia w pow. zambrowskim, wysoko - mazowieckiem, białostockim, hajnowskim. Częściowo zablokowana była przez powalone drzewa droga krajowa nr 8 w m. Szumowo, Jeżewo, gdzie ruch odbywał się wahadłowo.

Liczenie bocianów rozpoczęte

Foto: Liczenie bocianów rozpoczęte
cz pt, 09 lipca 2004 13:34

Na całym świecie ekolodzy i botanicy wsparci wolontariuszami ruszyli w poszukiwaniu bocianów i ich gniazd. Ptaków poszukuje się by je w miarę dokładnie policzyć. Raz na 10 lat bowiem odbywa się Światowe Liczenie bociana białego Ciconia ciconia. W tym roku będzie to już szósta taka akcja. Poprzednia w latach 1994/95 wykazała, że na terenie Polski żyje ok. 40,9 tys. par bociana białego (na całym świecie - 200 tys. par), a najwięcej z nich mieszka w północno-wschodniej Polsce.

Dobre paliwa!

cz cz, 08 lipca 2004 16:59

Sprzedawane w Łomży i okolicy miasta paliwa są dobrej jakości. Tak twierdzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i Państwowa Inspekcja handlowa, którzy na początku czerwca przebadał próbki paliw z 16 stacji w województwie podlaskim. W samej Łomży analizie zostało poddane paliwo sprzedawane na trzech stacjach: PHU PRYMA Aleja Legionów 141 D, BP przy Alei Legionów 155 i na stacji znajdującej się przy ul. Poznańskiej 154.

Zaklęty Krąg

cz cz, 08 lipca 2004 11:35

Bezrobocie spada. W tej chwili w powiatowym urzędzie pracy w Łomży zarejestrowanych jest 8 tys osób, to o ponad 600 osób mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jak mówi dyrektor urzędu – Mieczysław Bieniek: bezrobocie spada z powodu zwiększenia ilości miejsc pracy przy zadaniach sezonowych.

Bobry podgryzły Zjazd

Foto: Bobry podgryzły Zjazd
cz cz, 08 lipca 2004 07:09

Szesnastu bobrowych nor doliczyli się urzędnicy łomżyńskiego ratusza w nasypie pod jezdnią jednej z głównych ulic miasta. Ulicą Zjazd z Łomży wyjeżdża się w kierunku na Suwałki. Jest ona w ciągu krajowej drogi nr 61., ruch na niej jest zatem permanentny i dniem i nocą. Nie ma się więc co się dziwić, że bobry, które tuż przy starym moście znalazły sobie miejsce domowania, aby przejść na druga stronę ulicy zrobiły pod nią podkop, a właściwie podkopy. Okazało się bowiem, że bobrowych nor w nasypie ulicy jest aż szesnaście i że zaczynają już stanowić poważne niebezpieczeństwo dla ruchu na jezdni.

Pieńkowski rektorem

cz śr, 07 lipca 2004 22:40

Prof. Kazimierz Pieńkowski z Politechniki Białostockiej został pierwszym rektorem łomżyńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości. W ministerstwie edukacji profesor w środę odebrał nominację.

Coraz więcej używanych aut z UE! Coraz więcej pytań o formalności!

mm śr, 07 lipca 2004 10:09

Podlasianie, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, z innych państw Wspólnoty sprowadzili już blisko 2,5 tys. używanych aut. W czerwcu było ich cztery razy więcej niż w maju. Co ciekawe, najwięcej używanych aut zakupili mieszkańcy Suwałk i Łomży. W miarę wzrostu zainteresowania autami z zagranicy, w urzędach skarbowych wzrasta liczba pytań o to, jak prawidłowo dopełnić formalności.

« · «« · 1027 · 1028 · 1029 · 1030 · 1031 · 1032 · 1033 · 1034 · 1035 · 1036 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę