Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Pracownice z dwóch ukraińskich szpitali szkoliły się w Łomży

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Obserwowały, pytały i rozmawiały z kolegami z Polski - osiem pracownic z dwóch ukraińskich szpitali przez tydzień szkoliło się w Łomży w zakresie rehabilitacji.

Szpitale, z których przyjechały, w Klewaniu i Łucku, to nie placówki udzielające pierwszej pomocy poszkodowanym podczas wojny, tylko szpitale dla weteranów, zajmujące się kontynuacją leczenia, rehabilitacją i usprawnianiem pacjentów. Z wizytą studyjną przyjechały zarówno lekarki i fizjoterapeutki, jak i pielęgniarka oraz psycholog.

- Najbardziej interesowała mnie praca oddziału neurologicznego, ponieważ jest wielu pacjentów po urazach czaszki, którzy właśnie takiej pomocy wymagają. Poza tym interesująca była rozmowa z psychologiem, który uczył mnie jak rozmawiać z ludźmi po stracie kogoś bliskiego, bo to też częsta trauma u nas - mówi psycholog kliniczny ze szpitala dla weteranów w Łucku (obw. wołyński) Maria Omelczuk.

Goście z Ukrainy chwaliły profesjonalizm pracowników łomżyńskiego szpitala, w którym spotkały  z życzliwością i wszechstronną pomocą.

- Dowiedziałyśmy się, w jakim kierunku powinniśmy iść, żeby się rozwijać i czego nam jeszcze najbardziej brakuje - mówi kierownik oddziału rehabilitacyjnego szpitala w Klewaniu (obw. rówieński) Irena Kaspryszyn.

Pracownice ukraińskich szpitali mają nadzieję na kontynuację podobnych wizyt i szkoleń, a Fundacja Partnerstwa dla Europy Środkowo-Wschodniej, która zorganizowała ich wizytę studyjną, chciałaby w podobny sposób pomagać także innym placówkom medycznym w Ukrainie.

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/233106

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę