Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze robią budy dla psów ze schroniska i karmniki dla ptaków

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

Uczą się zawodu i przy okazji pomagają zwierzętom. Więźniowie z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze w ramach kursów stolarskich robią budy dla psów ze schroniska i karmniki dla ptaków.

- Zdobywamy nową wiedzę i umiejętności, odnawiamy meble więzienne, ale też budujemy budy, mamy też w zakładzie koty, to i dla nich coś zrobimy. Trzeba pomagać, a przy okazji uczymy się obróbki drewna. To się przyda na wolności i w domu, i żeby może znaleźć pracę - mówił jeden z więźniów.

- Skazani na kursie stolarza zdobywają nowe kwalifikacje - mówi rzecznik dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze podporucznik Aneta Godlewska. 

- Zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale też umiejętności praktyczne. To także nauka empatii i element resocjalizacji - mówi podporucznik Aneta Godlewska.

Budy, które zrobią więźniowie, trafią do łomżyńskiego schroniska dla psów.

 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/232709

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę