Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Marianowie oddano do użytku wyczekiwaną drogę

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

To niewielkiej długości odcinek drogi, ale odmienił wygląd całego osiedla - mówią mieszkańcy Marianowa w gminie Piątnica. W niedzielę (24.09) oficjalnie oddano do użytku zmodernizowaną drogę, która prowadzi do kilku bloków. Dawniej działał tam PGR, ale od czasu kiedy go zamknięto nie było żadnych remontów.

Do bloków prowadziła zniszczona, betonowa droga, a budynki stały w otoczeniu żwirowego placu, na którym po deszczu było błoto - mówią mieszkańcy.

Jak mówi wójt Gminy Piątnica, Artur Wierzbowski, osiedle było bardzo zaniedbane. Teraz prowadzi do niego zmodernizowana asfaltowa droga, ale przebudowane jest też całe otoczenie osiedla.

- Jeszcze rok temu mieszkańcy do swoich garaży chodzili w kaloszach, bo za blokami było błoto, kiedy spadł deszcz. Na każdym zebraniu sołeckim słyszałem prośby o remont ulicy. Teraz się to udało. To nie jest długi odcinek, ale dla mieszkańców bardzo ważny, bo odmienił ich rzeczywistość. Udało się zmodernizować drogę, ale też infrastrukturę obok niej i oświetlenie. Mieszkańcy już się zaangażowali w to, żeby ich otoczenie było jeszcze lepsze. Zasadzili drzewka, krzewy, trawniki i ta część Marianowa zmieniła się o 180 stopni - mówił Artur Wierzbowski.

W uroczystości wzięli także udział parlamentarzyści: Kazimierz Gwiazdowski i Stefan Krajewski, a także wicewojewoda podlaski, Tomasz Madras. Podkreślali jak ważne są takie inwestycje dla małych społeczności, zwłaszcza na terenach dawnych PGRów.

Inwestycja kosztowała dwa miliony sześćset tysięcy złotych. 95 procent tej kwoty to dofinansowanie z rządowego funduszu przeznaczonego dla dawnych terenów poPGRowskich. 

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/230986

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę