Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 04 grudnia 2023 napisz DONOS@

Łomżyniak nagrodzony przez marszałka

Organizacje pozarządowe i współpracujący z nimi wolontariusze za swoją działalność otrzymali od marszałka wyróżnienia. Znalazł się wśród nich łomżyniak Sebastian Jaworowski.

W środowy (20.09) wieczór w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się gala, podczas której wręczono nagrody dla najbardziej aktywnych mieszkańców województwa podlaskiego. Otwierający wieczór Sebastian Łukaszewicz mówił, że konkurs ma za zadanie uhonorować organizacje i wolontariuszy, którzy są szczególnie aktywni w tworzeniu i szerzeniu dobra wspólnego regionu.

– Ta inicjatywa powstała w prostym celu. Widzimy po otwartych konkursach ofert, że macie świetne pomysły, które realizujecie na obszarze całego województwa. Chcielibyśmy, żebyście potrafili dzielić się tym dobrem, które na co dzień tworzycie. Widzimy, że coraz więcej osób garnie się do społecznictwa. A to dzięki wam. To wy jesteście tym motorem napędowym, który angażuje lokalną społeczność – podkreślał wicemarszałek. 

Nagroda specjalna: „Skrzydła NGO” trafiła do Sebastiana Jaworowskiego z Łomży. To wyróżnienie za inicjowanie wielu projektów biznesowych i społecznych na terenie Łomży, zaangażowanie w budowę pierwszego oddziału dziecięcego Wileńskiego Hospicjum bł. Księdza Michała Sopoćko w Wilnie w ramach akcji Most do Nieba. Sebastian Jaworowski jest założycielem Centrum Integracji Społecznej (CIS) Fundacji L, czyli centrum wspiera osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, długotrwałym bezrobociem, niepełnosprawnością oraz uchodźców. W ramach działalności CIS otworzył pierwsza w Łomży kawiarnię społeczną „SOPOTEK”. Jest także pomysłodawcą oraz głównym organizatorem ogólnoeuropejskiej akcji „Weź Wolne Od Raka”. 

Źródło: podlaskie.eu

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę