Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Sucho, w lasach pojawiają się pożary

Cztery razy wyjeżdżali we wtorek (6.06) łomżyńscy strażacy do pożarów lasów. Na szczęście ogień szybko opanowano, ale jest coraz suszej, a perspektywa opadów oddala się.

We wtorek 6 czerwca 2023 roku łomżyńscy strażacy gasili pożary lasów: dwa w rejonie Jeziorka, jeden w Grądach Małych i kolejny niedaleko miejscowości Modzele Skudosze. W tym ostatnim przypadku pożar wybuchł w kompleksie leśnym Czerwony Bór i dzięki szybkiej reakcji strażaków z OSP, pożar objął  tylko około 20 arów. Ponieważ sucha ściółka sprzyja rozprzestrzenianiu się ognia,  na miejsce skierowano 8 jednostek straży pożarnej z Łomży, Zambrowa i okolicznych miejscowości.

Pożar wybuchł w środku lasu i niektóre jednostki  miały problem ze zlokalizowaniem pożaru. 

Co ciekawe, być może przyczyną pożaru była wycinka drzewa. W miejscu pożaru znaleziono bowiem solidnie upiłowane drzewo. Być może ogień nie pozwolił dokończyć wycinki, a osoba lub osoby uciekły. 

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę