Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Znaczący wzrost dochodów prezydenta Chrzanowskiego

Główne zdjęcie
Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży

Dochody Mariusza Chrzanowskiego w 2022 roku wyniosły bez mała 360 tysięcy złotych i o prawie 40 procent były wyższe niż w rok wcześniej. Tak wynika z opublikowanego przez ratusz oświadczenia majątkowego prezydenta Łomży. To znacznie więcej, niż wynosiła inflacja w tym czasie.

Osoby pełniące funkcje samorządowe (m. in. prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, radni) do 30 kwietnia, zgodnie z prawem, mieli obowiązek złożenia oświadczenia majątkowego. Dokument zawiera informacje na temat ich dochodów, majątku, w tym nieruchomości, pojazdów, kont bankowych, udziałów w spółkach czy innych wartości majątkowych. Oświadczenia mają charakter publiczny i są udostępniane obywatelom oraz sprawdzane są przez służby skarbowe.

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski w 2022 roku zarobił w sumie 359.556,63 zł. To oznacza w stosunku do roku poprzedniego wzrost dochodu o ponad 37 procent. Choć źródła zarobku nie zmieniły się, to wzrost jak widać był znaczący.

Za pracę na rzecz Miasta Łomża w 2022 roku Urząd Miejski wypłacił Mariuszowi Chrzanowskiemu 248.771,34 zł, co oznacza wzrost o 34,51 procent.

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży za pracę akademicką zapłaciła 50.939,58 zł, a zasiadanie w radzie nadzorczej Geofizyki Toruń SA wiązało się z dochodem 49.845,36. O ile z ANSŁ dochód wzrósł tylko o 13 procent, to z zasiadania w radzie nadzorczej już o 57 w stosunku do ubiegłego roku. „Z tytułu przeniesienia praw autorskich za wykonanie artykułu naukowego” Mariusz Chrzanowski otrzymał 10 tys. zł. Rok wcześniej było to 550 zł. 

Znacząco prezydentowi wzrosły oszczędności. W oświadczeniu z 2021 roku ich wysokość deklarował na poziomie 40 tys. zł, to już na koniec 2022 roku ich wartość osiągnęła 145 tys. zł. 

Nie zmieniła się natomiast stan posiadania nieruchomości. Podobnie jak przed rokiem, razem z żoną posiada 148,2-metrowy dom, który z działką ma wartość 810 tys. zł. Na 3 tys. zł wycenia wartość udziału w części wspólnej gruntu, tj. terenu zielonego z placem zabaw. 

Prezydent Mariusz Chrzanowski często korzysta ze służbowej skody z kierowcą, więc nie musi inwestować w samochody. Posiada audi A4 z 2004 roku, którego wartość ocenia na 15 tys. zł. 

W ciągu roku o ponad 16 tys. zł do 498.332,08 zł zmniejszył kredyt hipoteczny jaki zaciągnął na zakup domu w PKO BP. 

Majątek prezydenta Mariusza Chrzanowskiego stanowi małżeńską współwłasność majątkową, choć w przypadku samochodu współwłaścicielem jest także jego ojciec. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę