Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Pompy dozujące – jak wybrać właściwe?

Pompy dozujące to urządzenia, które umożliwiają precyzyjne dodawanie konkretnych dawek środków chemicznych do wody basenowej. Taki sprzęt oczywiście nie jest koniecznością, jednak naprawdę wiele ułatwia. Utrzymywanie odpowiedniego poziomu środków chemicznych to bardzo ważna kwestia dla bezpieczeństwa użytkowników basenu oraz estetyki.

Jak działają pompy dozujące w basenach?

Pompa dozująca precyzyjnie dozuje wszystkie środki chemiczne do wody basenowej. Dzięki niej można utrzymać idealny poziom chloru, regulatora pH czy preparatu usuwającego glony itd. Samodzielne dozowanie takich środków jest dość problematyczne. Zwykle trzeba je dość dokładnie rozprowadzić po całym basenie. Jeżeli powierzchnia wody jest duża, to zadanie może być dość wymagające.

 

Pompa dozująca nie zawsze będzie tak sporym wydatkiem, jak mogłoby się wydawać. Niektóre modele można kupić już za około 1000 zł. Warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu DG Water, gdzie znajdują się tylko sprawdzone urządzenia od przodujących marek. Odpowiednia pompa dozująca może bez problemu działać przez wiele lat.

obraz_1.jpg

Jak wybrać odpowiednią pompę dozującą do basenu?

Wybór pompy dozującej do basenu zależy od kilku podstawowych parametrów. Poniżej przedstawiamy, na czym należy się skupić podczas wybierania sprzętu:

 

  • Pojemność pompy – należy określić, jaką ilość środka chemicznego zamierzamy dozować do wody. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na częstotliwość dodawania substancji.
  • Dokładność dozowania – warto sprawdzić, czy wybrana pompa ma regulację przepływu. Im dokładniejszy sprzęt, tym lepsze parametry wody.
  • Rodzaj pompy – można wybrać pompy perystaltyczne, membranowe lub wirnikowe. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Perystaltyczne modele są precyzyjne i łatwe w obsłudze, membranowe charakteryzują się skutecznością oraz wydajnością, a wirnikowe niestety dość trudno obsługiwać, ale nadrabiają efektywnością.
  • Łatwość obsługi – warto, by sprzęt można było obsługiwać samodzielnie. Profesjonalna pomoc oznacza dodatkowe koszty.
  • Wytrzymałość i trwałość – sprzęt powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, które są odporne na warunki atmosferyczne oraz działanie środków chemicznych.

 

 • Dodatkowe funkcje – niektóre pompy umożliwiają programowanie harmonogramu dozowania, monitorowanie poziomu środka chemicznego czy też funkcję alarmu.

 

Na wybór pompy dozującej wpływa również cena. W sklepie DG Water można znaleźć sprawdzone i często polecane propozycje - https://sklep.dgwater.pl/pompki-dozujace/. Warto zauważyć, że ceny również są naprawdę atrakcyjne. Można znaleźć zarówno budżetowe modele, jak i propozycje z najwyższej półki.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę