Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Medialni eksperci ruchu drogowego - ostatnie miejsca!

Zostały ostatnie miejsca, aby zarejestrować się na interesujący wykład i oko w oko spotkać się z telewizyjnymi osobistościami oraz ekspertami w dziedzinie ruchu drogowego. Specjalnie na łomżyńską odsłonę XIX Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki pojawią się w murach ANSŁ pan Marek Konkolewski, ekspert w zakresie ruchu drogowego, Inspektor Policji oraz Dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w latach 2017–2018, a także Pan Jacek Zalewski, Prezes Fundacji Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Zapraszamy na wykład „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Link do rejestracji: 

https://podlaskifestiwal.pl/imprezy/bezpieczenstwo-w-ruchu-drogowym-wyklad/  

Po wykładzie na terenie uczelnianego parkingu odbędzie się praktyczny pokaz przygotowany przez służby mundurowe, drogowe i prywatne firmy - obrazujący praktyczne i ekstremalne zdarzenia w obszarze ruchu drogowego. 

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zaprasza na XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza”. 19 maja ANSŁ przygotowała liczne atrakcje naukowe i popularnonaukowe, od warsztatów genealogicznych, warsztatów mikroskopowania, po izolację DNA z banana, symulację medyczną, symulację rozprawy mediacyjnej, czy Internet Rzeczy i kierunki rozwoju Sztucznej Inteligencji (AI). Część wydarzeń ma charakter ogólnodostępny, na inne obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. 

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę. Imprezy festiwalowe odbywają się w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. W Łomży pasją do nauki tradycyjnie inspirować będzie Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, która otwiera 19 maja swoje laboratoria, sale wykładowe i pracownie - zapraszając mieszkańców miasta, regionu na ponad 90 festiwalowych wydarzeń: pokazów, prelekcji, warsztatów, eksperymentów i quizów. Wszystko to na terenie atrakcyjnego uczelnianego kampusu (Akademicka 1 i Akademicka 14). To unikalna okazja, aby zobaczyć laboratoria naukowe, warsztat pracy naukowej. Do wyboru jest bardzo szeroka gama wydarzeń - dedykowana określonym grupom wiekowym.

Kalendarz imprez zaplanowanych na 19 maja w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży:

https://podlaskifestiwal.pl/program/lista-imprez/?data_imprezy=20230519&sciezka_dydaktyczna=&odbiorca_imprezy=&grupa_docelowa=&organizator=135&title=&rodzaj_imprezy=&miasto_imprezy=&dostepnosc_imprezy  

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to święto nauki, od 14 do 19 maja najważniejsze podlaskie uczelnie oraz instytucje popularyzujące naukę, organizują wydarzenia (łącznie 1200 imprez) skierowane, jak czytamy na stronie internetowej Festiwalu: „do szerokiego grona odbiorców, od lat 3 do 103 – uczniów, studentów, przedszkolaków i dorosłych. Nie liczy się ani wiek, czy wykształcenie uczestnika – tu cenimy ciekawość świata i chęć odkrywania jego tajemnic”. 

Celem Festiwalu jest upowszechnianie tematyki i osiągnięć naukowców z regionalnych uczelni wyższych. Otwarta, zróżnicowana i przystępna formuła Festiwalu daje uczestnikom szerokie pole manewru, aby poszerzyć wiedzę z zakresu nauk ścisłych, technicznych, medycznych, przyrodniczych oraz humanistycznych i społecznych.

Tegoroczne hasło Festiwalu brzmi: „Nauka to więcej niż wiedza”. ANSŁ 19 maja zaprasza także do Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA), gdzie można swobodnie poeksperymentować poszerzając granice swojej percepcji, wyobraźni. Tego dnia Strefa SOWA będzie dostępna dla zwiedzających bez konieczności zapisów. Dodatkowo na terenie uczelnianego kampusu (ul. Akademicka 1) pojawią się Mobilne Laboratoria Przyszłości, wyposażone w nowoczesny sprzęt wspomagający edukację dzieci o młodzieży ( z drukarkami 3D, goglami VR, robotami, mikrokontrolerami, nowoczesnymi studiami nagrań). To projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki realizowany są przy wsparciu Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Centrum GovTech. 

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki organizują: Politechnika Białostocka (koordynator), Akademia Nauk Stosowanych w Łomży, Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku, Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku, Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Filia w Białymstoku, Uniwersytet w Białymstoku, Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych w Białymstoku, Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku.

Swoimi patronatami wydarzenie objęli: Minister Edukacji i Nauki, Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Prezydent Miasta Łomży, Prezydent Miasta Suwałk, Podlaski Kurator Oświaty.

Partnerzy: Miasto Białystok, Stadion Miejski w Białymstoku.

Patroni medialni: Radio Akadera, Geekstok.pl, Platon TV Białystok, TVP 3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Gazeta Współczesna, 4lomza.pl, Suwalki.info.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę