Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

„Weta” wyróżniła 14 uczennic i uczniów „Bojanusami”

Główne zdjęcie
Fot. "WETA"

„Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie / Święty i czysty jak pierwsze kochanie...” - znane słowa z epilogu „Pana Tadeusza” obdarzyły „Wetę” w parafrazie na stronie Szkoły: odpornością na upływ czasu, świętością wspomnień, czystością lat dzieciństwa i niewinnością pierwszej miłości. VII Gala Konkursu „Uczniowie Mistrza Bojanusa” z wręczeniem Laureatkom i Laureatom statuetek odbyła się w ZSWiO nr 7 przy ulicy Stacha Konwy w Łomży w klimacie romantycznej staropolszczyzny.

Uroczystość była poświęcona, jak podaje komunikat - epopei narodowej Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz” z 1834 r. W piątek uczestnicy i goście „mogli przenieść się do soplicowskiego dworku”. Na rozdaniu wyróżnień tańczył Zespół „Weta”, którego pary były w strojach szlacheckich. Dyrektor Bogumiła Olbryś (też wystąpiła w sukni jak sprzed 200 lat) z Kapitułą Konkursu „docenia każdego, kto chce rozwijać się, pracuje i pogłębia swoje zainteresowania, a jednocześnie motywuje swoich kolegów do pozytywnego działania i bycia dumą szkoły. Odwaga i prawość życia, rozległa wiedza, zainteresowania, wytrwałość i naukowa pokora - to walory potrzebne współczesnej młodzieży...”.

Mistrzowie „Wety” 2023
Statuetki w 14 kategoriach otrzymali:
Mistrz weterynarii - Gabriela Tkacz (kl. IV ep),
Mistrz żywności i żywienia - Natalia Dąbrowska (IV cg),
Mistrz agrobiznesu - Jakub Dzięgielewski (III h),
Mistrz architektury krajobrazu - Przemysław Szabłowski (IV ip), Mistrz języka polskiego - Julia Serafin (III e),
Mistrz matematyki - Emilia Popławska (III fp),
Mistrz języków obcych - Anna Markowska (IV ep),
Mistrz działalności artystycznej - Kacper Grzegorczyk (IV fg), Mistrz działalności społecznej - Maksymilian Franczuk (IV cg), Mistrz sportu - Marcin Malinowski (IV ep),
Mistrz przemysłu mody – Rayana Eseeva (kl. II pm),
Mistrz kreowania wizerunku - Oliwia Rutkowska (II a),
Mistrz koleżeństwa - Zuzanna Sokołowska (II a),
Mistrz bezpieczeństwa - Patrycja Małż (II g).

Tytuł Ucznia Mistrza Bojanusa – patrona „Wety” - przypomina o dokonaniach człowieka wielkiego formatu, Europejczyka, biologa, lekarza - Ludwika Henryka Bojanusa (1776-1827). Przypomnienie odległej w czasie postaci ma aktualność i sens, ze względu na „przeogromne bogactwo jego życia, wytrwałe rozwijanie swoich pasji, aktywny udział w życiu społecznym”.

Szkolna uroczystość zgromadziła bardzo liczne grono oficjalnych gości, wręczających wyróżnienia, m.in. z: Sejmu, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Kuratorium Oświaty, Ratusza w Łomży i Starostwa Łomżyńskiego.

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146

 

Mistrzowie "Wety" z tytułami na VI Gali Ludwika Bojanusa

Uczniowie Mistrza Bojanusa wyróżnieni figurkami w „Wecie”

Foto: Fot.
Foto: Fot.
Foto: Fot.
Foto: Fot.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę