Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Piątka stypendystów marszałka z Łomży

Główne zdjęcie
Fot. podlaskie.eu

Pięćdziesięciu jeden uczniów otrzymało stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego (po 4 tysiące zł) za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2021/2022. Członek zarządu województwa Marek Malinowski wręczył dyplomy stypendystom, wśród których są obywatele Łomży i regionu: Mateusz Chludziński, Hubert Chrostowski, Michał Marcińczyk, Adam Niemyjski, Zuzanna Poteraj.

Warunkiem ubiegania się o stypendium w nagrodę od zarządu województwa była wysoka średnia ocen, minimum 5, oraz laury w wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiadach wiedzy. Laureatów stypendiów wybrano ze 110 kandydatur. Podane poniżej szkoły to te, w których nasi Bohaterowie zdobywali wiedzę, osiągali super wyniki i święcili triumfy edukacyjne w ubiegłym roku szkolnym.

Mateusz Chludziński jako uczeń Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego imienia chorążego Jana Szymańskiego w Marianowie został laureatem ogólnopolskim Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych oraz laureatem wojewódzkim w Podlaskiem Olimpiady wiedzy z zakresu uprawy roślin bobowatych. Uzyskał średnią ocen 5,11. 

Hubert Chrostowski to absolwent Szkoły Podstawowej nr 9 imienia Księcia Mazowieckiego Janusza I w Łomży. Zdobył najwyższą średnią ocen 5,61 spośród łomżyńskich stypendystów. Był w ubiegłym roku szkolnym jedynym w województwie podlaskim uczniem, który został laureatem aż 4 konkursów. To: Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego, Wojewódzki Konkurs Matematyczny, Wojewódzki Konkurs Historyczny i Wojewódzki Konkurs Fizyczny.

Michał Marcińczyk jako uczeń I Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży został laureatem ogólnopolskim Olimpiady Biologicznej. Wspaniała średnia ocen: 5,24. 

Adam Niemyjski, chodząc do Szkoły Podstawowej nr 5 imienia Stanisława Staszica w Łomży, zdobył laur ogólnopolski w Konkursie Historycznym imienia majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Imponująca średnia ocen: 5,21. 

Zuzanna Poteraj jako uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży uzyskała tytuł laureatki ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Piękna średnia ocen Miss Nastolatek to 5,18 w Szkole z ponad 408-letnią tradycją.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 

Hubert z SP 9 w Łomży najlepszy w województwie podlaskim

Piękne łomżanki dostrzeżone w Łodzi

Jak piękny sen 400 lat minęło jak jeden dzień...


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę