Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rok akademicki rozpoczął MANS

Po raz pierwszy jako Międzynarodowa Akademia Nauk Stosowanych w Łomży i po raz 27 od początku powstania jako Wyższa Szkoła Agrobiznesu rozpoczął się rok akademicki w kolejnej łomżyńskiej szkole wyższej.

1390 studentów I i II stopnia i słuchaczy studiów podyplomowych na 6 kierunkach kształcenia rozpoczęło w sobotę rok akademicki 2022/23 w MANS w Łomży. Po raz pierwszy w mury uczelni przy ulicy Studenckiej stanęło 415 żaków w tym 51 na nowo utworzonym kierunku studiów inżynierskich I stopnia-Logistyka. Wśród nowych studentów 40 pochodzi z Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz po raz pierwszy w historii uczelni 3 osoby z Kazachstanu.

- Immatrykulowanym studentom gratuluję wyboru. Rozpoczynacie państwo studia w Uczelni z 26-letnią tradycją. Szczycimy się naszymi absolwentami: 8291 absolwentów ukończyło studia I i II stopnia w tym 115 Studentów spoza granic Polski, tj.  z Litwy, Białorusi, Ukrainy i Gruzji. 2120 słuchaczy ukończyło studia podyplomowe – podsumowywał dorobek uczelni podczas dzisiejszej uroczystości Rektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży dr hab. Roman Engler. - Należymy do grona 20 uczelni niepublicznych w Polsce, które uzyskały status Akademii Nauk Stosowanych – podkreślał. 

Wykład inauguracyjny wygłosił Heiko Schüler prof. honorowy MANS - dyrektor zarządzający Firmenausbildungsverbund (FAV) Gotha e. V. Niemcy. Profesor Heiko Schüler omówił „Znaczenie współpracy międzynarodowej w zakresie kształcenia zawodowego i akademickiego dla przyszłej dostępności wykwalifikowanych pracowników i sukcesu ekonomicznego firm".

Przy okazji rozpoczęcia roku akademickiego wręczono stypendia naukowe rektora: 8 studentów otrzymało nagrodę I stopnia, która opiewa na kwotę 10.000 złotych. Nagrodę II stopnia przyznano 26 studentom (7.000 zł) a III (5.000 zł) 48 studentom. Łącznie suma nagród to ponad 500.000. 

 

mm
pon, 17 października 2022 08:39
Data ostatniej edycji: pon, 17 października 2022 11:57:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę