Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lutego 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

We wsiach koło Jedwabnego w nocy będzie ciemno - gmina szuka oszczędności i wyłącza latarnie

Oświetlenie uliczne w gminie Jedwabne będzie wyłączone przez większość nocy. W ten sposób samorząd szuka oszczędność w związki z rosnącymi cenami energii.

Jak mówi burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski, w miejscowościach wiejskich oświetlenie będzie działać do godz. 23:00.

- Później rano już się nie będzie zapalać. Natomiast w mieście zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie. Są ulice wojewódzkie, gdzie światło musi się palić przez całą noc. Nie wiadomo jeszcze jak tutaj będzie to wyglądało - mówi.

Urzędnicy czekają też na rozstrzygnięcie przetargu na modernizację oświetlenia ulicznego. Do tego czasu oświetlenie na części ulic będzie wyłączane na kilka godzin w nocy.

- Mamy też z monitoring, który bez kilku godzin oświetlenia może przestać działać. Dlatego rozważamy różne warianty. Na razie czekamy na przetarg i na wymianę w całej gminie oświetlenia na ledowe. W ten sposób chcemy oszczędzać - dodaje burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

Oświetlenie w mieście Jedwabne będzie wyłączane od północy do godz. 4:00.

 

210204100642.gif
mm
nie, 09 października 2022 18:39
Data ostatniej edycji: pon, 10 października 2022 08:13:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę