Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 16 sierpnia 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie w gminie Piątnica ma swojego patrona

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski / Radio Białystok

To spełnienie woli uczniów i rodziców, ale także testament poprzedniego dyrektora placówki. Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie w gminie Piątnica ma swojego patrona. Został nim kardynał Stefan Wyszyński.

W poniedziałek (30.05) odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia. Jak mówiła jedna z uczennic, podczas zajęć lekcyjnych poznawali swojego patrona. 

- Pomysł zrodził się już kiedy dyrektorem był świętej pamięci Andrzej Milewski. Podjęliśmy taką inicjatywę żeby nadać szkole imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego - mówiła obecna dyrektor szkoły Izabela Zapert.

- Szkoła, która przyjmuje imię i ma sztandar przyjmuje taką pełnowymiarowość wychowawczą. A dodatkowo szkoła przyjęła imię kardynała Stefana Wyszyńskiego, a jest to postać o niekwestionowanym autorytecie - mówił poseł Jarosław Zieliński

Uroczystości w szkole poprzedziła msza odprawiona przez biskupa łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Jak mówił, cieszy się, że społeczność szkoły wybrała takiego patrona, związanego z tą ziemią.

Wybór patrona nie był łatwy, mówił wójt gminy Piątnica Artur Wierzbowski.

- Pomysł był trudny, bo były konsultacje społeczne i nie ukrywam, że społeczność szkolna miała dylemat ponieważ tutaj zasłużonym dyrektorem szkoły był, świętej pamięci, Andrzej Milewski, który pełnił funkcję przez  25 lat. I był jedną z propozycji. Moim zdaniem szkoła ma dwóch patronów: tego oficjalnego i takiego lokalnego czyli właśnie Andrzeja Milewskiego - mówił.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę