Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 czerwca 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Na terenach Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi pojawia się coraz więcej samowoli budowlanych

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Coraz więcej samowoli budowlanych pojawia się na terenach Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Po tym jak w 2021 r. nadzór budowlany doprowadził do likwidacji nielegalnej zabudowy w Pniewie, władze parku odnotowały kilka kolejnych przypadków.

- Takie obiekty letniskowe są dopuszczalne, ale każdorazowo wymagają zgody, ponieważ muszą spełniać określone warunki – tłumaczy dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński. - Obiekty lekkie mogą się znajdować tam, gdzie są tereny turystyczno-rekreacyjne. W takich obszarach można cokolwiek postawić okresowo i później można to przenosić. Te obiekty trzeba zgłaszać do starostwa, wszelkie inne formy są tutaj niedopuszczalne - mówi Mariusz Sachmaciński.

Tymczasem zabudowa, która pojawiła się ostatnio na terenach zalewowych nad rzeką, urąga wszelkim przepisom prawa oraz zasadom estetyki i bezpieczeństwa – uważa dyrektor parku.

- To są często jakieś obiekty plastikowe, fragmenty dachu przeniesione z zabudowań i nietrwale przymocowane, które stanowią nawet zagrożenie dla użytkowników. Mamy cały czas dużo pracy i monitorujemy ten teren na bieżąco. Te obiekty, które powstają, szybko zostaną zlikwidowane - mówi Mariusz Sachmaciński. 

Władze parku zgłosiły już zaobserwowane przypadki samowoli i – jak zapewnił Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łomży – będą one w najbliższych dniach sprawdzone i skontrolowane.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę