Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 czerwca 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Marianna Dobrowolska z SP 7 wygrała konkurs Mistrz Ortografii Szkół Podstawowych Miasta Łomża

Konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych zorganizowano w SP 10 po raz szesnasty, ale po raz pierwszy po dwuletniej przerwie spowodowanej przez pandemię.

O tytuł mistrza ortografii rywalizowało 21 uczniów - po trzech z każdej z łomżyńskich podstawówek, którzy wygrali swoje konkursy szkolne.

Drugie miejsce w bezbłędnym pisaniu dyktanda na temat Józefa Wybickiego i „Mazurka Dąbrowskiego” zajął Bartosz Archacki z SP 10, a trzecie Helena Horosz z SP 7.

Dla tegorocznej mistrzyni, czyli Marianny Dobrowolskiej to powtórzenie sukcesu sprzed czterech lat, kiedy to jako trzecioklasistka zwyciężyła w podobnym konkursie dla uczniów klas młodszych. 

Jak twierdzi Marianna Dobrowolska, ortografii nigdy nie uczyła się specjalnie. To, że nie ma z nią żadnych problemów wynika z faktu, że zawsze dużo czytała i nauczyła się reguł polskiej pisowni niejako przy okazji, podczas lektury.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę