Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 lipca 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomżyńskie przedsiębiorstwo komunikacji zawiesza kursowanie kilku linii autobusowych

Łomżyńskie MPK zawiesza kursy kilku linii autobusów miejskich.

- To konieczne, ze względu na rosnące koszty paliwa i coraz mniejsze wpływy z budżetu miasta - mówi prezes MPK Janusz Nowakowski.

"W ciągu kilku ostatnich miesięcy nakłady na komunikację miejską zostały zmniejszone w budżecie miasta o ponad 2 mln zł. I nie ma możliwości, aby realizować pracę przewozową, która do tej pory była realizowana, za dużo mniejsze środki. Tym bardziej, że w tym czasie cena netto za olej napędowy, którą płaciliśmy w 2021 roku średnio 3,55 zł, w tej chwili jest to dwa razy więcej."

- Dlatego od początku kwietnia kilka kursów jest zawieszonych. To jedyny sposób na wprowadzenie oszczędności - dodaje Janusz Nowakowski.

"Dotyczy to linii numer 2, 3, 7, 8, 11 i 12 i to jest łącznie 10 kursów. Znikają kursy o jak najmniejszym napełnieniu. Okazuje się, że to co jest na dzisiaj, pozwala nam zejść do rocznej pracy przewozowej na poziomie około 1 350 000 km. A musimy zejść do 1 200 000. To oznacza, że to co teraz jest, to jest kolejny etap, wcale nie ostatni ograniczeń."

Zarząd MPK analizuje, które jeszcze kursy zawiesić. Najprawdopodobniej będzie to część połączeń weekendowych.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę