Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Rozbudowa szkoły w Konarzycach to jedna z największych inwestycji w gminie Łomża

Główne zdjęcie
Fot. Paweł Wądołowski /Radio Białystok

Rozbudowana będzie Szkoła Podstawowa w Konarzycach. Jak mówi wójt Piotr Kłys, po zakończeniu prac powierzchnia placówki będzie znacznie większa, co jest konieczne, bo wzrasta liczba uczniów.

- Ma to ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności, ponieważ dzisiejszy budynek nie odpowiada potrzebom edukacyjnym tej części naszej gminy. Obecny obiekt jest zbyt mały, uczniów jest ponad 200, a jeszcze parę lat temu było o połowę mniej - podkreśla wójt Piotr Kłys.

-  Dobudujemy cztery sale do szkoły podstawowej, cztery sale dla przedszkola, świetlicę, stołówkę, a także pomieszczenia dla nauczycieli. Czyli będzie drugie tyle powierzchni, jak jest teraz, dodatkowe 1000 m2 - informuje wójt.

Tego typu inwestycje są potrzebne, bo coraz więcej osób przeprowadza się na obrzeża większych miast - zaznacza poseł Jarosław Zieliński, obecny podczas podpisywania umowy z firmą, która rozbuduje szkołę.

- Mała miejscowość, ale położona bardzo blisko miasta. To powoduje, że liczba uczniów się nie zmniejsza, a na szczęście się zwiększa. Są nowe domy budowane przez osoby, które zmieniają miejsce zamieszkania z Łomży na tereny wokół miasta. Dlatego trzeba szkołę rozbudować - stwierdza poseł Zieliński.

Rozbudowa szkoły w Konarzycach to jedna z największych inwestycji w gminie Łomża. Będzie kosztowała ponad 7 mln zł. Trzy miliony to dotacja rządowa, pozostałe pieniądze będą pochodziły z budżetu gminy. Wszystkie prace mają być zakończone w 2023 roku.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę