Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 27 września 2022 napisz DONOS@

Kto robi łomżyniaków z kotłownią w lesie w balona?

Główne zdjęcie
Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości

19. listopada 2021 roku spółka miejska MPEC za prawie 5 mln zł kupiła od IGB Mazovia, kotłownię ZK Czerwony Bór. Okazuje się, że inne informacje padały na konferencji, a inne spływają dzisiaj od prezydentów. Które są prawdziwe i ile jeszcze takich niedomówień jest przy tej transakcji?

Podczas konferencji prasowej towarzyszącej podpisaniu umowy Michał Woś, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości zachwalał transakcję, która dzięki „synergii” jest korzystna dla obu stron. Wiceminister wskazywał, że MPEC kupując kotłownię, przyjął na siebie pewne obowiązki. Chodzi o gwarancję ceny ciepła dla Zakładu Karnego w Czerwonym Borze na najbliższe 20 lat oraz zatrudnianie więźniów.

Wiceminister dopytywany udzielił  w sposób jasny publicznie wyjaśnienia, że nabywca zobowiązał się do 20 lat utrzymania ceny dla zakładu karnego. Obecni przy tym przedstawiciele miasta tj. prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i prezes MPEC Radosław Żegalski nie prostowali, nie wyjaśniali, nie reagowali. 

Na wtorkowej Komisji RM prezes Żegalski i wiceprezydent Garlicki stwierdzili, że gwarancja ceny wynosi 1 rok. W środę na sesji Rady Miasta prezydent Mariusz Chrzanowski na pytanie w tej kwestii radnego Dariusza Domasiewicza tłumaczył: „To nie ja powiedziałem, że 20 lat. Tego nie wypada mi komentować, ale podaję Panu informację, która zawarta jest w umowie. Ta umowa gwarancję ceny jest zawarta na rok czasu”.

Kto zatem konfabuluje, wprowadza w błąd i zwodzi mieszkańców Łomży. Co jeszcze zawarte jest w tej umowie, a może i innych, co inaczej przekazywane jest mieszkańcom. To oni poniosą ryzyko kilkunastu, a może nawet 20 mln zł kosztu modernizacji kotłowni w środku lasu. 

Jedynym sposobem na wyjaśnienie tej kwestii wydaje się konieczność opublikowania owej umowy, aby każdy mieszkaniec Łomży mógł to sprawdzić i osądzić.

 

W załączeniu wypowiedź wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia 19.11.2021

Wypowiedź prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego podczas sesji Rady Miasta 8.12.2021

 

Miejski MPEC kupuje ciepłownię w Czerwonym Borze

Foto: Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości
Foto: Artur Dziadosz dyrektor IGB Mazovia,  Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży, Aleksandra Szczudło poseł Solidarnej Polski, Michał Woś sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości i Radosław Żegalski prezes MPEC Łomża

Załączniki


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę