Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Miasto Łomża podarowało stypendia uczniom i sportowcom

Roczne stypendia naukowe lub sportowe za wysokie osiągnięcia w nauce lub sporcie, finansowane z budżetu Miasta Łomża, zaaprobował prezydent Mariusz Chrzanowski i przekazał zarządzenie do realizacji Pawłowi Piwowarskiemu, naczelnikowi Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Dzięki temu, pracowici i ambitni uczniowie z łomżyńskich szkół otrzymają przez 10 miesięcy co nieco zł.

Aby uczniowie szkół podstawowych i średnich mogli dostać stypendium, musieli wykazywać się nienaganną postawą oraz "w klasyfikacji rocznej, poprzedzającej rok szkolny lub akademicki, na który ma być przyznane stypendium" uzyskać średnią ocen: w szkole podstawowej co najmniej 5,4, natomiast w szkole ponadpodstawowej przynajmniej 5,0. Dodatkowym, ale istotnym warunkiem zostania stypendystą było mieć na koncie tytuły laureata konkursów wojewódzkich w podstawówce i olimpiad przedmiotowych i konkursów ogólnopolskich w średniej. W Łomży 17 osób: 13 uczniów podstawówek ucieszy 120 zł przez 10 miesięcy, a czworo szkół średnich - 180 zł przez 10 miesięcy. W tym roku kryteria spełnili tylko najlepsi uczniowie I LO imienia Tadeusza Kościuszki przy ulicy Feliksa Bernatowicza: Łucja Twarowska, Kacper Borawski, Albert Dybowski i Jędrzej Perkowski. 

Stypendyści sportowi musieli zająć medalowe miejsce w zawodach na szczeblu ogólnopolskim lub w międzynarodowych albo zdobyć "osiągnięcie w dziedzinie sportu, rekomendowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy", w roku szkolnym poprzedzającym rok uzyskania stypendium. Nadto muszą uzyskać "co najmniej bardzo dobrą ocenę z wychowania fizycznego w klasyfikacji rocznej". Niebagatelne jest dla otrzymania stypendium mieć osiągnięcia sportowe jako reprezentant Łomży. Prezydent Miasta Łomża docenił i obdarował stypendiami, po 110 zł przez 10 miesięcy, ponad 50 uczniów z podstawówek oraz około 30 ze szkół średnich, w tym z Liceum Mistrzostwa Sportowego przy PWSIiP. Okazuje się, że uczniowie I LO oraz II LO również z powodzeniem uprawiają sport.  

Prezydent zarządził przyznać nagrody edukacyjne za: największe postępy w nauce i zachowaniu, najwyższą średnią ocen z zajęć edukacyjnych, osiągnięcia w konkursach, dorobek twórczy, udział w projektach edukacyjnych, społecznych, obywatelskich, wolontariat i pracę dla szkoły. 19 nagród dla uczniów wynosi: podstawówka - 800 zł, ogólniak - 1000 zł, technikum i zawodówka - 1200 zł.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146    

mm
so, 23 października 2021 10:02
Data ostatniej edycji: nie, 24 października 2021 20:16:06

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę