Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 22 maja 2022 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Zarząd Związku Województw wnioskuje o podniesienie opłat za egzaminy na prawo jazdy

Egzaminy na prawo jazdy powinny być droższe. W związku z tym, że stale rosną koszty ich przeprowadzania Zarząd Związku Województw wnioskuje do Ministerstwa Infrastruktury o podniesienie opłat.

Jak przypomina dyrektor łomżyńskiego WORDu Mirosław Oliferuk, opłaty nie były zmieniane od ośmiu lat. W tym czasie wszystko wielokrotnie podrożało, także opłaty za kursy przygotowujące do egzaminów

- Opłaty za egzamin na prawo jazdy nie były rewaloryzowane od 2013 roku. Cena za egzamin teoretyczny to mniej niż bilet do Multikina, bo kosztuje tylko 30 zł. Egzamin praktyczny kosztuje 140 zł. Kiedy ustalono ceny za egzamin cena za kurs wynosiła około 800 zł - myślę o kursie na kategorię B. Dzisiaj cena wynosi około 3000 zł - wyjaśnia dyrektor Oliferuk.

Jak mówi Mirosław Oliferuk, podniesienie opłat za egzamin to nie podwyżka w dosłownym znaczeniu tego słowa. Tylko urealnienie cen.

- Chcemy rewaloryzacji opłat. Policzyliśmy, ile wynosiłaby cena za egzamin w 2020 roku gdybyśmy uwzględnili tylko współczynnik inflacji. I wtedy podwyżka powinna wynieść około 32-33% czyli cena za egzamin teoretyczny wynosiłaby 40 zł. Egzamin praktyczny można byłoby podnieść do prawie 200 zł - dodaje. 

W ubiegłym roku wszystkie WORDy w Polsce przyniosły straty w wysokości ponad czterdziestu milionów złotych.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę