Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 września 2021 napisz DONOS@

Zmarła Albina Galik-Chojak

Główne zdjęcie
Albina Galik-Chojak (1950-2021)

W nocy w wieku 71 lat zmarła wieloletnia dyrektor w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży Albina Galik-Chojak. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 24. czerwca 2021 roku w kaplicy Domu Pogrzebowego "Marczyk" przy ul. Przykoszarowej 22a.

- Czas jest nieubłagany i nic nie poradzimy na to, że upływa, tempus fugit – mówiła wzruszona Albina Galik-Chojak, po 37 latach pracy jako polonistka i 14 latach jako dyrektor łomżyńskiej „Wety”, kiedy 24. czerwca 2016 roku żegnała się ze szkołą i przechodziła na emeryturę. Dziś w nocy czas się dla niej zatrzymał. Pozostała wieczność.

W październiku 2020 roku, podczas jubileuszu 70 lat „Wety”, Albina Galik-Chojak wspominała jak w 1979 jako polonistka po 2 tygodniach pracy usłyszała od dyrektora Wiesława Blaszko (od '76 do '97), że "Weta" to szkoła poważna i nie przystoi przyjeżdżać rowerem w żółtych spodniach. W 2002 roku została dyrektorem poważnej „Wety” i funkcję tę pełniła do 2016 roku.

_MG_0348.jpg
Albina Galik-Chojak odchodząca na emeryturę 24. czerwca 2016 roku

 

Starała się dostrzegać w uczniach to co najlepsze. Dlatego lubiana była przez nauczycieli i rzesze uczniów, które opuściły mury szkoły. 

Moim zdaniem, nie ma zła, jest tylko chore dobro, a jak pojawia się choroba, to trzeba ją leczyć. Różnych metod się chwytamy, żeby ucznia nie wyrzucać ze szkoły. U nas na różnych kierunkach są zarówno słabi uczniowie, jak i dobrzy czy bardzo dobrzy oraz wybitni. Nauczycielom powinna towarzyszyć świadomość, że szkoła to nie tylko uczenie się, ale również odnajdywanie swojego miejsca w życiu przez ucznia. W Łomży są trzy cenione licea ogólnokształcące, ale potrzeba nam nie tylko profesorów uniwersytetów, lecz i dobrych fachowców - mówiła łomżyńskim dziennikarzom dyrektor „Wety” w styczniu 2014 roku.

 

Wystawienie ciała od godz. 17.00  we środę 23. czerwca 2021 roku i w czwartek od godz. 11.00 w kaplicy Zakładu Pogrzebowego „Marczyk” przy ul. Przykoszarowej 22a. 

Pogrzeb w czwartek 24. czerwca 2021 roku o godz. 13.00.

 

210819083017.gif
Foto: Albina Galik-Chojak (1950-2021)
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę