Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 sierpnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Szpital Wojewódzki w Łomży ma poważne braki kadrowe

Główne zdjęcie
Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor szpitala

Łomżyński szpital ma poważne braki kadrowe. Poszukuje pediatrów, anestezjologów, wielu innych lekarzy i farmaceutów.

Szpital Wojewódzki w Łomży z każdym miesiącem jest coraz mniej "covidowy". Dyrekcja szpitala prowadzi cały czas rozmowy w sprawie uwalniania kolejnych oddziałów i prowadzenia normalnej pracy zapisanej w kontrakcie z NFZ.

- Od początku czerwca wojewoda zniósł wyłączenie części oddziałów tylko dla pacjentów zarażonych koronawirusem i prowadzimy dalsze rozmowy, aby od lipca jeszcze bardziej wrócić do normalnego funkcjonowania - mówi dyrektor szpitala Jarosław Pokoleńczuk. - W tej chwili tylko dla chorych na COVID-19 pozostały dwa oddziały: chorób zakaźnych i utworzony nowy z lekarzami laryngologami. Poza tym wydzielone dla takich pacjentów są łóżka okulistyczne, laryngologiczne i neurologiczne - wyjaśnia dyrektor.

Jarosław Pokoleńczuk ma nadzieję, że niebawem uda się doprowadzić do sytuacji, że w łomżyńskim szpitalu nie będzie już "oddziałów jednoimiennych" i będzie on służył wszystkim potrzebującym pomocy.

Największą troską dyrekcji jest obecnie przywrócenie funkcjonowania oddziału pediatrycznego, który w marcu ub.r. zawiesił swoja działalność i którego nie ma wcale.

- Rozmawiam z dwójką lekarzy i wierzę, że jesienią, kiedy zachorowań wśród dzieci jest więcej, uda nam się ten oddział także przywrócić - mówi dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

W poszukiwaniu innych potrzebnych specjalistów dyrekcja placówki nawiązała kontakt m.in. z firmą pośredniczącą w poszukiwaniu lekarzy za granicą m.in. na Białorusi.

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę