Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 lipca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Ponad 22 procent mieszkańców województwa podlaskiego wzięło udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

Nieco ponad 22 procent mieszkańców województwa podlaskiego wzięło udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Takie są dane po pierwszych dwóch miesiącach, bo spis trwa od 1 kwietnia.

Najwięcej osób - około 46 procent - spisało się w naszym regionie w gminie Wiżajny w powiecie suwalskim. Zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Białymstoku Dorota Wyszkowska przypomina, że w przypadku rodziny mieszkającej razem, arkusz wypełnia jedna.

- Jeżeli na przykład mamy rodzinę czteroosobową, jedna z tych osób będzie mogła spisać wszystkich członków gospodarstwa domowego. Dane, które trafiają do statystyki publicznej podlegają ścisłej ochronie i co bardzo ważne, dane są anonimizowanie. Czyli po trafieniu takiej ankiety do zasobów statystyki publicznej, one już nie zostaną wykorzystane właśnie jako dane jednostkowe - mówi Dorota Wyszkowska.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań odbywa się co 10 lat.  

Spis potrwa do końca września. Urzędnicy apelują jednak, by nie czekać na ostatnią chwilę. Podstawową formą przekazywania danych jest samospis poprzez stronę: spis.gov.pl. Na razie - w związku z sytuacją epidemiczną - rachmistrzowie nie odwiedzają gospodarstw domowych.

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę