Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 lipca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Inspektorzy GIOŚ rozpoczynają monitoring środowiska - zbadają stan chronionych gatunków

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

W tym roku także na prywatnych działkach mogą pojawić się inspektorzy badający stan kilkudziesięciu gatunków chronionych. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska informuje, że rozpoczyna cykliczny Państwowy Monitoring Środowiska.

Prace obejmą tysiące siedlisk w całej Polsce, w tym kilkadziesiąt gmin w Podlaskiem. Państwowy Monitoring Środowiska prowadzony jest od 30 lat i ma dawać wiarygodne informacje na temat stanu chronionych gatunków zwierząt, roślin i siedlisk przyrodniczych. 

Co ważne monitoring prowadzony jest nie tylko na gruntach należących do Skarbu Państwa lub Lasów Państwowych, ale też i w lasach prywatnych. W naszym regionie wytypowano kilkadziesiąt obszarów, gdzie występują chronione gatunki roślin i zwierząt. 

Poszukiwane będą między innymi objęte ścisłą ochroną motyle, ślimaki, nietoperze, węże, chrząszcze, a także kojarzony z Podlaskiem żubr. Inspektorzy zbadają także stan 17 podlaskich siedlisk przyrodniczych, głównie w sąsiedztwie jezior i rzek, między innymi w Dolinie Biebrzy, Nowogrodzie czy ujściu Niereśli w gminie Tykocin. W sumie w całej Polsce obserwacje i pomiary mają objąć kilka tysięcy siedlisk.

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę