Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 lipca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

ORLEN Wyścig Narodów - weekend w Białymstoku i regionie pod znakiem kolarstwa

Białystok i duża część woj. podlaskiego stanie się w ten weekend areną prestiżowego wyścigu kolarskiego.

Na starcie ORLEN Wyścigu Narodów stanie 20 reprezentacji składających się z najbardziej utalentowanych zawodników do 23 lat.

Pierwszego dnia rywalizacji kolarze pokonają ponad 143-kilometrową trasę, prowadzącą z Białegostoku przez Dobrzyniewo Fabryczne, Rudą, Tykocin, Jeżewo Stare, Kropiewnicę, Gajki, Sokoły, Łapy i Pomigacze. Po powrocie do Białegostoku pokonają trzy rundy po 5 km. 

Drugiego dnia czeka ich prawie 125 km, m.in. przez: Rzędziany, Tykocin i Zawady. 

Za każdym razem startować będą z ul. Wiosennej, sprzed Stadionu Miejskiego w Białymstoku. W sobotę wyścig zacznie się o 11:45, w niedzielę o 9:30. Natomiast meta obu etapów znajdować się będzie przy Al. Piłsudskiego, dokładnie w tym miejscu, gdzie 12 lat temu po raz ostatni finiszował w Białymstoku Tour de Pologne.

ORLEN Lang Team Race

W niedzielę (30 maja) do rywalizacji włączą się także amatorzy, którzy będą się ścigać na 82-kilometrowej trasie ORLEN Lang Team Race. Start z Alei Piłsudskiego o 14:00. Są jeszcze wolne miejsca, chętni mogą się rejestrować internetowo (do 28.05), bądź w biurze zawodów w dniu wyścigu. 

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23

Tylko Polska, Czechy i Francja w czasach pandemii podejmują się organizacji wyścigów z cyklu Puchar Narodów UCI. Walka o trofea zaczyna się właśnie w Białymstoku. W czerwcu młodzi kolarze spotkają się w czeskich Jesionikach, a kolejne dwie edycje – w lipcu i sierpniu we Francji. Wielkim finałem będzie prestiżowy Tour de l’Avenir, od lat odkrywający największe światowe talenty.

Pierwsza edycja ORLEN Wyścigu Narodów odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, druga w Rzeszowie, teraz czas na Białystok.

- Okrążamy Polskę i to cieszy, bo wyścig budzi spore zainteresowanie. W tym roku mieliśmy niezwykle ambitny plan - ORLEN Wyścig Narodów miał się składać z pięciu etapów. Rozpoczynałby się za litewską granicą, a finiszował właśnie w Białymstoku. Uniemożliwiła to jednak pandemia, nie możemy sobie pozwolić na dodatkowe przekraczanie granic. Jestem jednak spokojny o jakość wyścigu, bo wspólnie z władzami Białegostoku przygotowaliśmy bardzo ciekawą, urozmaiconą trasę, rodem z najlepszych klasyków - mówi dyrektor generalny Lang Team - Czesław Lang.

W związku z zawodami, w dniach 28-30 maja, wystąpią ograniczenia w ruchu drogowym na trasie wyścigu.

 

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę