Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 czerwca 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Mija 17 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej

Główne zdjęcie
1.05.2021 przed Ratuszem

W sobotę (01.05) mija 17 lat od wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji wywieszono w Białymstoku polskie i unijne flagi. W południe, w centrum miasta można było usłyszeć "Odę do radości”.

W centrum miasta po 12:00 przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej (europoseł Tomasz Frankowski, poseł Robert Tyszkiewicz i młodzieżówka KO) rozdawali unijne flagi. Dziś też ze stojaków ustawionych na Rynku Kościuszki będzie można pobrać kokardy narodowe.

Polska wstąpiła do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami.

Prawie rok wcześniej przeprowadzono w naszym kraju referendum w tej sprawie. Frekwencja wyniosła prawie 59 procent. Za członkostwem w Unii Europejskiej opowiedziało się prawie 77,5 procent głosujących.

W Łomży tej rocznicy nie zauważono. Ani jednej flagi Unii Europejskiej na ulicach miasta. 

 

210618123923.png
Foto: 1.05.2021 przed Ratuszem
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę