Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Przy starorzeczu Narwi w obrębie wsi Pniewo pojawiła się zabudowa - według przyrodników to samowola budowlana

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski/Radio Białystok

To samowola budowlana i właściciel będzie musiał rozebrać to, co tam stworzył - twierdzi dyrekcja Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Właściciel działki uważa, że na taką formę jej zagospodarowania nie potrzebował żadnych zezwoleń. Chodzi o zabudowę, jaka pojawiła się przy starorzeczu Narwi w obrębie wsi Pniewo.

Przyrodnicy są zgodni - zabudowy nie powinno tam być.

- Nie życzymy sobie takiego obiektu w dolinie. Na łące prywatnej powstała konstrukcja, metalowy płot o wysokości około dwóch i pół metra. Powstał mini budynek z przyczepy typu holenderskiego. Została też założona studnia głębinowa plus szambo na terenie zalewowym. Obiekt powstał w ciągu kilku dni, w późnych godzinach popołudniowych, pod nieobecność nas w pracy - mówi dyrektor Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński. 

- Nie potrzeba jakichkolwiek zezwoleń budowlanych, bo to domek holenderski. Ogrodzenie, które nie posiada fundamentów, do wysokości 2,20 m nie wymaga zezwolenia na budowę. Nikt mi nie powiedział o tym, że działka znajduje się na terenie Parku. O tym, że tam jest Park Krajobrazowy dowiedziałem się, jak to wszystko stało - uważa właściciel działki, który mieszka w sąsiednim województwie.

Jednym z najważniejszych walorów Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, jak sama nazwa wskazuje, jest krajobraz. A ten może się niebawem zmienić.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę