Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Samorząd województwa podlaskiego przejmie skansen kurpiowski w Nowogrodzie

Główne zdjęcie
Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie

List intencyjny w sprawie przejęcia przez samorząd województwa podlaskiego skansenu kurpiowskiego w Nowogrodzie podpisano w poniedziałek (19.04) w Łomży.

Utworzona prawie sto lat temu przez Adama Chętnika placówka od 1946 r. jest częścią łomżyńskiego muzeum - obecnie Północno-Mazowieckiego.

- Decyzja o przejęciu skansenu powinna zapaść co najmniej kilkanaście lat wcześniej. Skansen to instytucja, która od początku powinna być objęta szerszym patronatem. Skansen powinien przede wszystkim jednoczyć naród kurpiowski i takie możliwości będziemy stwarzać i aplikować po środki unijne - stwierdził wicemarszałek Marek Olbryś, który podpisał list w imieniu zarządu województwa.

Obecnie skansen w Nowogrodzie to malowniczo położona na nadnarwiańskiej skarpie, trzyipółhektarowa działka z ponad dwudziestoma drewnianymi budynkami i kilkudziesięcioma mniejszymi obiektami.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę