Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 lutego 2023 napisz DONOS@

11. rocznica katastrofy w Smoleńsku

O godz. 8:41 czyli w godzinie katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem w Łomży zawyły syreny, a pod Pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zebrali się przedstawiciele władz z kwiatami. 11 rocznica, obchodzona w czasie pandemii, miała przebieg skromny i niezbyt liczny.

10. kwietnia 2010 roku także była sobota. Delegacja z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim udawała się na uroczystości rocznicowe w lesie katyńskim. O godz. 8:41 samolot z 96 osobami na pokładzie, podczas podchodzenia do lądowania, rozbił się na lotnisku w Smoleńsku. Pierwsze informacje, które docierały do kraju, mówiły o wypadku, nieznanej ilości ofiar i rannych. Powoli jednak odsłaniał się obraz wielkiej katastrofy. Nikt nie przeżył.

Jeszcze tego samego roku, 10. listopada, niedaleko kościoła Miłosierdzia Bożego, obok Pomnika Sybiraków, stanął obelisk - kamień z wbitym, rozerwanym fragmentem skrzydła samolotu z polską „szachownicą”, projektu Tadeusza Babiela. Od tego czasu to miejsce ma przypominać łomżanom o tym wyjątkowym i oddziaływującym na naszą rzeczywistość dniu. 

_MG_9552.jpg

Dziś, pamiętając o zmarłych w katastrofie, w tym miejscu kwiaty złożyli: Poseł RP Lech Kołakowski, Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski z wiceprezydentem Andrzejem Garlickim, Starosta Łomżyński Lech Marek Szabłowski z wicestarostą Marią Dziekońską, przedstawiciele wojska: płk Paweł Gałązka z 18. ŁPL, ppłk Tomasz Żyłka z WKU i ppłk Michał Mazurczyk z WOT-u oraz harcerze i sybiracy.

 

210204100642.gif
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę