Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Przez zmienione przepisy roboty dodatkowe?

Dariusz Domasiewicz zapytał prezydenta o prace dodatkowe przy termoizolacji budynku ZSS przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 5, ich zakres i kwotę oraz dlaczego prace dodatkowe nie zostały uwzględnione na etapie projektowania.

- Odpowiedź jest niepełna i ponownie będę pytał o dokładne rozliczenia – tłumaczy Radny Dariusz Domasiewicz w sprawie robót dodatkowych podczas termoizolacji w Zespole Szkół Specjalnych.

„Dokumentacja projektowa została opracowana w 2017 roku i wówczas była uzgodniona z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych – odpowiada wiceprezydent Andrzej Garlicki – Zmieniające się przepisy ppoż. jak również obecność w budynku kilku podmiotów (…) nakazują rozpatrywać ewakuację osób przebywających w obiekcie indywidualnie dla poszczególnych podmiotów. Wobec powyższego uznano za konieczne wykonanie ekspertyzy technicznej” - wyjaśniał wiceprezydent. Pytanie czy wcześniej o tym nie wiedziano?

Mowa jest o projektowaniu dodatkowego ocieplenia dachu sali gimnastycznej i wątpliwościach, czy dach to obciążenie zniesie. Ta ekspertyza kosztowała 2 150zł. Prezydent wyjaśnia, że projektant nie przedstawił wyliczeń wytrzymałości konstrukcji stropu sali gimnastycznej ponieważ, jak czytamy w odpowiedzi prawdopodobnie biuro zawiesiło działalność. Za nieterminowe wykonanie projektu naliczono karę 16 891,06 i potrącono z wynagrodzenia. Brak jest natomiast informacji o zainstalowanym lub nie dodatkowym ociepleniu i jego koszcie. 

Wśród prac dodatkowych wymieniono przełożenie klimatyzacji, bo jak czytamy, była za blisko ściany, a użytkownik budynku zainstalował je wcześniej i nie poinformował miasta. Kosztowało to prawie 5 000 zł. 

Prezydent pisze także o dodatkowej ekspertyzie, aby dostosować cały budynek do aktualnych przepisów ppoż. Ma ona zawierać także wystąpienie do Komendanta Wojewódzkiego PSP o odstępstwa od obowiązujących przepisów w przypadku robót naruszających elementy konstrukcyjne. Miasto za tę ekspertyzę zapłaciło 9 225,00zł. 

 

Zakończenie inwestycji, pisze wiceprezydent, przewidywane jest na połowę maja. Wtedy zapewne zgodnie z zapowiedzią radnego, ponownie wróci sprawa robót dodatkowych.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę