Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Najmniej wypadków drogowych od 20 lat - podlaska policja podsumowała ubiegły rok

To był najbezpieczniejszy rok na podlaskich drogach od 20 lat - mówią policjanci, którzy podsumowali 2020 rok. Z ich statystyk wynika, że w porównaniu rokiem wcześniejszym było m.in. mniej wypadków, ofiar i rannych. Zgłoszono też mniej kolizji.

Zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podinsp. Dariusz Matynka mówi, że rokrocznie statystyki pokazują, że na podlaskich drogach jest coraz bezpieczniej.


- W ubiegłym roku doszło do 428 wypadków drogowych, w których 78 osób zginęło i 449 osób zostało rannych. Policji zgłoszono 11 253 kolizje drogowe. To najbezpieczniejszy rok na drogach pod względem liczby wypadków ze skutkiem śmiertelnym od 20 lat. W porównaniu z 2019 rokiem odnotowaliśmy aż 160 wypadków drogowy mniej, zginęło o 28 osób mniej i było aż 174 rannych mniej. Największy spadek liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym odnotowaliśmy na terenie miasta i powiatu białostockiego. W wypadkach, do których doszło w ubiegłym roku, zginęło 51 kierowców, 13 pasażerów pojazdów biorących udział w tych zdarzeniach i 14 pieszych - wylicza podinsp. Dariusz Matynka.

Przyczyny wypadków pozostają bez zmian.
- To prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wyprzedzanie. Kierowcy, którzy doprowadzają do wypadków, wciąż popełniają te same błędy. Wśród nich najwięcej jest kierowców samochodów osobowych. Spowodowali w zeszłym roku 304 wypadki, piesi - 22, motocykliści - 20, a rowerzyści - 16 wypadków. Kierowcy ciężarówek doprowadzili do 15 wypadków, w których trzy osoby zginęły i 16 zostało rannych - dodaje podinsp. Dariusz Matynka.

Ze statystyk za 2020 rok wynika m.in., że najwięcej śmiertelnych ofiar wypadków drogowych, 12, było w lipcu. Z kolei sierpień był rekordowy pod względem liczby zgłoszonych kolizji. Dzień tygodnia, w którym doszło do największej liczby wypadków w zeszłym roku, to czwartek.

 

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę