Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Piszą w sprawie DK 63

Główne zdjęcie
Sygnatariusze petycji

Samorządowcy i parlamentarzyści z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego podpisali petycję, w sprawie modernizacji drogi krajowej 63 oraz budowy obwodnicy Kolna.

 "W imieniu mieszkańców powiatów kolneńskiego i piskiego zwracamy się z prośbą o ujęcie w planie budowy dróg krajowych modernizacji drogi krajowej nr 63 na odcinku od "węzła Kolno" (w ciągu drogi ekspresowej S61 - Via Baltica) do miasta Pisz wraz z obwodnicą miasta Kolno" – piszą samorządowcy w petycji do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

W Wincencie, tuż przy granicy obu województw, pojawili się m. in. europoseł Krzysztof Jurgiel, posłowie na Sejm RP Kazimierz  Gwiazdowski z województwa podlaskiego i Jerzy Małecki z warmińsko-mazurskiego oraz były wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit. 

Jerzy Szmit podkreslał, że byłby to kolejny etap likwidowania "wykluczenia komunikacyjnego" Polski północno-wschodniej.

Burmistrz Kolna Andrzej Duda, przypomniał, że inwestycja, o którą zabiega "koalicja parlamentarno-samorządowa" to ok. 36 km drogi krajowej 63, od węzła "Kolno" na S61 do Pisza. Inicjatorzy chcą, aby była to droga "2+1", czyli ze środkowym pasem do lewoskrętów. Przemawia za tym ogromny ruch blisko 15 tysięcy pojazdów na dobę (wg badań z 2020 r.) w sezonie maj - wrzesień.

Koszty inwestycji nie są jeszcze znane. Finansowanie miałyby wziąć na siebie ministerstwo infrastruktury (80 proc.) i samorząd województwa podlaskiego (20 proc.).

 

210204100642.gif
Foto: Sygnatariusze petycji
Foto: DK 63, okolice Rogienic

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę