Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zamknięta przez Covid Szkoła Podstawowa w Piątnicy

- To trudna decyzja zamknąć całą szkołę, radykalna, ale podjęłam ją w porozumieniu z Sanepidem i organem prowadzącym, czyli Urzędem Gminy w Piątnicy - wyjaśnia dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. - Na kwarantannach, w izolacji domowej i na zwolnieniach lekarskich mamy 8 nauczycieli oraz 9 osób z obsługi. Bez personelu w szkole nie można wypełnić zaleceń sanitarnych, jak sprzątanie, wycieranie klamek i poręczy oraz mycie toalet. Postanowiłam, że do końca lutego klasy pierwsze, drugie i trzecie przejdą na tryb zdalny nauczania.

Dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk opowiada, że fala docierających informacji o infekcjach, objawach i zakażeniach oraz zwolnieniach lekarskich nabierała tempa od końca ubiegłego tygodnia, przybierając jeszcze na sile od poniedziałku. - Na razie nie wiemy, czy to kulminacja zachorowań z powodu koronawirusa, ponieważ część pracowników dopiero zaczęła się skarżyć na pogorszenie stanu zdrowia i samopoczucia, niektórzy są w trakcie choroby, inni szczęśliwie wychodzą z kryzysu zdrowotnego - analizuje sytuację Pani Dyrektor. Tłumaczy, że podlega pod nią 33 pracowników obsługi, w tym 11 osób w kuchni, którą fala epidemii ominęła, gdyż zostały odizolowane od reszty personelu. Jeśli z 22 osób obsługi prawie połowa nie może stawić się do pracy, a los pozostałych się waha, to nie ma komu wykonać zaleceń sanitarnych, utrzymać czystość, dezynfekcję pomieszczeń i wyposażenia. W decyzji kierowała się troską o zdrowie całej społeczności szkolnej i przedszkolnej.

- Wolę, aby zakażeni pracownicy Zespołu przechorowali koronawirusa w domu, niż narażać dzieci i rodziców. Do tej pory nie było żadnej informacji o chorym dziecku z klasy I, II, III w naszej szkole.

Wśród 8 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Piątnicy stwierdzono testem koronawirusa u czterech, podobnie jak wśród personelu. 17 osób choruje, 8 ma wyniki dodatnie, zaś na wyniki pozostałych trzeba poczekać. Grono około 60 nauczycieli, uczących zdalnie w klasach 4-8, poważniejszych chorób nie zgłosiło. Do starszych roczników dołączyło 9 klas 1, 2, 3 oraz 1 grupa z 10 przedszkola.

Mirosław R. Derewońko 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę