Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ubrali się w książki

W ramach zajęć teatralnych uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie „ubrali się w książki". - To była dobra zabawa obrazem, która może zainspirować do książek – podkreśla pomysłodawczyni - Jolanta Tarnacka, opiekunka szkolnego kółka teatralnego.

- Na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy prace nad scenariuszem przedstawienia teatralnego  „ Kopciuszek”. Niestety pandemia i ograniczenia z nią związane nie pozwoliły nam kontynuować naszych spotkań w szkole – przekazuje Jolanta Tarnacka. - Skorzystałam ze znanego od dawna pomysłu sleeveface, że sami w domu uczniowie  się tym pobawią. Tak zaczęliśmy zabawę z książką” - wyjaśnia opiekunka teatralna.  

Zabawa Sleeveface to kompozycja zdjęcia osoby z okładką książki. - Trochę niektórym  zasugerowałam jaką wybrać, inni brali ulubione lub łatwe do zrobienia  – wyjaśnia - raz w tygodniu spotykaliśmy się online na Platformie Microsoft Teams, kontaktowaliśmy się za pośrednictwem poczty elektronicznej czy Facebooka. Nasza zabawa polegała na zaaranżowaniu sytuacji z wybranej przez siebie okładki książki i uwiecznienie jej na fotografii. Wcale nie było to proste – podkreśla Jolanta Tarnacka - Wbudowanie książki w adekwatne do jej obwoluty otoczenie wymagało od nas wielu przygotowań. Staraliśmy się idealnie dobrać strój, przyjąć odpowiednią pozę, zaaranżować tło i zachować właściwą perspektywę, aby powstało złudzenie optyczne jedności modela z graficznym motywem książki – podsumowuje.

- Odbył się jeden dzień zajęć w bibliotece, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa aby zrobić zdjęcia – tłumaczy. – Młodzi lubią selfie, więc część robiła sobie sama, część ktoś inny. Ale wszystkie wykonane są komórkami. 

Projekty uczniowie prezentowali między sobą, oceniali, doradzali sobie nawzajem. - To była naprawdę fajna przygoda – podkreśla pomysłodawczyni – o czym świadczy fakt, że do zabawy chętnie dołączyli się znajomi, członkowie rodzin i nauczyciele.

W efekcie powstała galeria kreatywnych zdjęć, po obejrzeniu której uczestnicy liczą, że widz zechce sięgnąć po książkę. 

210407125521.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę