Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 stycznia 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Marszałek Województwa Podlaskiego przyznał nagrody w dziedzinie kultury

Główne zdjęcie
Anna Archacka, dyrektor Muzeum Przyrody - Dworu Lutosławskich w Drozdowie

Aktorka, poetka, naukowiec, popularyzator i nauczyciel muzyki, zespół muzyczny i menadżerka - to laureaci tegorocznych nagród Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2019/2020.

Za całokształt dokonań wyróżniono Janinę Osewską - szczególnie za sukcesy międzynarodowe w dziedzinie poezji. Nagroda przypadła też Fryderykowi Nowickiemu - byłemu nauczycielowi muzyki i dyrygentowi chóru w Łapach za budowanie prestiżu i wysokiego poziomu kultury naszego środowiska w mieście.

Doceniono jeden z najstarszych zespołów na Podlasiu - "Narwianie", nieprzerwanie od 65 lat biorący udział w licznych festiwalach i koncertach. Nagrodę Marszałka za 20 lat pracy artystycznej na deskach scenicznych odbierze też Justyna Godlewska-Kruczkowska - aktorka Teatru Dramatycznego. Wśród wyróżnionych jest także Aleksander Naumow zauważony za całokształt działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury Podlasia w kraju i za granicą oraz Anna Archacka, dyrektor Muzeum Przyrody - Dworu Lutosławskich w Drozdowie za 40 lat pracy zawodowej  

Finałową siódemkę zamyka Cezary Chwicewski - twórca, strateg i dyrektor kreatywny festiwalu Up To Date. Otrzymał wyróżnienie za zainicjowanie akcji "Wyślij Pocztówkę do Babci", a także bycie osobą odpowiedzialną za artystyczne formy wyrazu związane z całą akcją.

Wszyscy nagrodzeni otrzymają po 9 tysięcy złotych.

 

autor: Dorota Sokołowska

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę