Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 października 2020 napisz DONOS@

Gnojowica pod domem Posła Gwiazdowskiego

Główne zdjęcie
Screen: Facebook Podlaskie24.PL

W niedzielne południe rolnicy wyrzucili pod domem posła PIS Kazimierza Gwiazdowskiego, w Mścichach niedaleko Radziłowa, obornik i gnojowicę. Wznosili przy tym okrzyki „Gwiazdowski Zdrajca Wsi”.

Narasta w rolnikach niezadowolenie i wściekłość w związku z przyjęciem tzw. „Piątki Kaczyńskiego”. Wczoraj informowaliśmy, że rolnicy z okolic Wysokiego Mazowieckiego, rozwiesili banery z senatorem PIS „Jacek Bogucki. Zdrajca Polskich Rolników”. Dziś pod domem innego parlamentarzysty PIS, posła Kazimierza Gwiazdowskiego wyrzucili obornik i wyleli gnojowicę. Na udostępnionym w internecie nagraniu widać jak grupa kilkunastu osób wznosi okrzyki „ Gwiazdowski Zdrajca Wsi” i wylewa gnojowicę na wcześniej rozrzucony obornik. 

Coraz ostrzej zaczynają protestować rolnicy. Ich zdaniem ustawa nie tyle chroni zwierzęta, co pozbawia ich pracy i dochodu. Tych, kórzy głosowali za przyjęciem tego prawa nazywają zdrajcami. 

pp2.JPG
Screen: Facebook Podlaskie24.PL

„Polska flaga wisi na domu, a jak się zachowuje? - pyta głos na nagraniu – To nie jest Polak. To jest zdrajca polskiej wsi – słychać odpowiedź. Zebrani protestujący zachęcali do wyjścia „Panie Pośle, niech Pan wyjdzie. Nie ma się czego bać, my nie pobijemy”, „To rolnicy Pana wybrali”. Na prawie 4 minutowym nagraniu nie widać, aby ktokolwiek wychodził. 

W drugiej części nagrania widać, jak rolnicy wylewają trzy wiadra gnojowicy, które przywieźli ze sobą: „Pan sobie w sejmie ma pachnącą pracę. Nam praca śmierdzi, ale my pracujemy, bo wiemy po co.” - komentowali.

Przypomnijmy, Sejm w nocy z 17. na 18. września przyjął ustawę o ochronie zwierząt zwaną „Piątką Kaczyńskiego”. Wówczas w PIS zarządzono dyscyplinę klubową. Mimo to 14 posłów tej partii wyłamało się i zagłosowało przeciw ustawie. Wśród nich byli, jako jedyny poseł PIS z podlaskiego Lech Kołakowski, i ówczesny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski. Wszyscy zostali zawieszeni w prawach członka partii. Kołakowski po głosowaniu przeciw ustawie mówił 4lomza.pl: „Głosowałem za Polską Wsią i jej przyszłością. Kierowałem się racjami nadrzędnymi, moimi wyborcami”.

14. października Senat przyjął ustawę tzw.”Piątkę Kaczyńskiego” z poprawkami. Rolników to nie zadowala, nazywają to „mamieniem opinii publicznej” i protestują w Warszawie i w terenie. Jedną z takich akcji jest dzisiejsza z obornikiem przed domem posła Gwiazdowskiego, który był za przyjęciem tej ustawy.

Nagranie z zajścia pod domem posła można zobaczyć tu.

200829104429.jpg
Foto: Screen: Facebook Podlaskie24.PL
Foto: Screen: Facebook Podlaskie24.PL
mm
nie, 18 października 2020 13:45
Data ostatniej edycji: nie, 18 października 2020 16:34:20

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę