Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 października 2020 napisz DONOS@

Wreszcie kładą asfalt na Dwornej

Kończy się letnio-jesienna era rozkopanej, wyboistej, piaszczystej albo błotnistej ulicy Dwornej w Łomży. Drogowcy na odcinku od ul. gen. Władysława Sikorskiego (przed mostem) do Giełczyńskiej przy Muzeum wylewają dwie niższe warstwy masy asfaltowej na remontowanej od drugiej połowy czerwca 2020 roku ulicy Dwornej. - Zakończenie prac na tym odcinku planowane jest na przełomie października i listopada 2020 roku - informuje inspektor Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu.

Termin zakończenia prac remontowych na całej długości ulicy Dwornej, zgodnie z podpisaną umową, przewidziany jest na koniec listopada 2020 r.  - Na odcinku od ulicy Sikorskiego do ulicy Giełczyńskiej roboty mogą zakończyć się już na przełomie października i listopada br. - mówi insp. Czech z ratusza. - Natomiast na odcinku od alei Legionów do ulicy Giełczyńskiej termin realizacji inwestycji prawdopodobnie zostanie wydłużony. Na obecną chwilę nie określono terminu, do kiedy, więc oficjalnie obowiązuje termin do końca listopada. Odcinek ulicy Dwornej od ul. Giełczyńskiej przy Katedrze do al. Legionów, tak jak dotychczas, będzie wykonany z kostki brukowej kamiennej. 

Na odcinku od alei Legionów do ul. Sadowej, tj. w sąsiedztwie banków i sądu, wymieniono grunt i wykonano podbudowę. - Od strony al. Legionów rozpoczyna się montaż krawężnika kamiennego, natomiast po jego ułożeniu na odcinku od alei Legionów do ulicy Krótkiej układana będzie kostka kamienna - opisuje etapy prac w połowie października inspektor. - Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych, a jej wartość wynosi około 7 milionów zł.

Przebudowa ulicy Dwornej od alei Legionów do Giełczyńskiej spowodowała wycięcie 13 drzew. Urzędnik tłumaczy, że "ich usunięcie było konieczne, ze względu na stan zdrowotny roślin oraz kolizję z infrastrukturą techniczną". Zapowiada, że "w zamian do końca kwietnia przyszłego roku" będzie posadzonych 13 drzew (nie wskazuje miejsc): instalacje do bezinwazyjnego sadzenia drzew w mieście, umożliwiające posadowienie drzewa w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji podziemnej. Jak podaje inspektor Czech, w odpowiedzi na pytania z portalu 4lomza.pl, wzdłuż ulicy Dwornej na odcinku od alei Legionów do ulicy Giełczyńskiej "przewidziane są zieleńce o szerokości około 1 metra. Ponadto w rejonie Muzeum planowane są kolejne trzy niewielkie zieleńce". Ciągle ciekawi jesteście, gdzie zaplanowano nową zieleń, posadzenie drzew, szerokie na metr zieleńce i jak długie?

Mirosław R. Derewońko 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pt, 16 października 2020 16:39
Data ostatniej edycji: so, 17 października 2020 10:54:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę