Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

SZTAFETA SZKÓŁ – DNI OTWARTE W III LO

30 – 31 marca 2004 r. w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Senatorskiej 13 w Łomży odbyło się niecodzienne spotkanie przedstawicieli uczniów klas III gimnazjów z Łomży i okolicy w ramach Dni Otwartych Szkoły. Organizatorem spotkania była dyrekcja i nauczyciele III LO, a jego celem poznanie szkoły przez gimnazjalistów, wykazanie się umiejętnościami manualnymi, intelektualnymi i dobra zabawa.

Dni Otwarte nie miały formy patetycznych przemówień i nudnych prezentacji, ale ciekawej rywalizacji między gimnazjami. Zespoły szkolne z regulaminem sztafety, kartą z kolejnością wykonywanych zadań i mapą III LO docierały do poszczególnych klasopracowni, by tam wykonać przygotowane przez nauczycieli nieskomplikowane, ale aktywizujące uczniów zadania. Po zakończeniu pracy w danej klasie młodzież otrzymywała fragment układanki finałowej. Zwyciężało to gimnazjum, które najszybciej wykonało wszystkie zadania w pracowniach, ułożyło tangram oraz najlepiej zareklamowało swoją szkołę.
O dobry nastrój podczas zabawy dbał szkolny zespół instrumentalno-wokalny. Śpiewając znane, dobre przeboje uatrakcyjnił spotkanie i wyzwolił ducha walki. Swoim zgraniem, rytmicznymi ruchami i barwnością figur zachwycił wszystkich szkolny zespół taneczny.
Spotkaniu towarzyszyła niecodzienna atmosfera. Zaproszeni goście z entuzjazmem i zaangażowaniem przystąpili do walki o zwycięstwo. Ci, którzy nie uczestniczyli bezpośrednio w konkurencjach, kibicowali swojej drużynie, zagrzewając ją do walki głośnymi okrzykami, oklaskami witając powracających zawodników. Również prowadzący turniej dali ponieść się emocjom i spontanicznie reagowali na bieżące wyniki rozgrywki. Nie tylko komentowali, ale prowokowali walczących do wyrażania swoich opinii, uczuć.
Opuszczając mury III LO młodzież i ich opiekunowie spontanicznie dziękowali organizatorom za wspaniałą zabawę i miłą atmosferę. Dzięki temu wiadomo, że taka forma promocji szkoły w środowisku zyskuje uznanie.Opracowały:
R. Maliszewska
K. Życzkowska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę