sobota, 14 grudnia 2019 napisz DONOS@

Dzikie wysypiska ciągle popularne

Od kilku lat Polacy płacą tzw. podatek śmieciowy, aby gminy zabrał i zagospodarowały ich śmieci. Stawka podatku nie ma związku z ilością wytwarzanych śmieci i naliczana jest – w zależności od samorządu – na głowę mieszkańca, od gospodarstwa, powierzchni mieszkania, albo zużytej wody. Wprowadzając reformę śmieciową przekonywano, że skończy się z wyrzucaniem śmieci do lasów. Po kilku latach mieszkańcy za śmieci płaca krocie, a dzikie wysypiska nadal są „popularne” w Łomży i regionie.

Śmieci na przedłużeniu ul. Kraska w Łomży
Śmieci na przedłużeniu ul. Kraska w Łomży
Dzikie wysypiska śmieci zgłoszone przez mieszkańców na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Dzikie wysypiska śmieci zgłoszone przez mieszkańców na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Kilka dni temu Czytelnik przesłał nam zdjęcie śmieci z uliczki będącej przedłużeniem ul. Kraski, za kościołem, równolegle do ul. Akademickiej.
- Brudasy już nawet nie wyrzucają śmieci w krzaki, zostawiają na środku drogi – pisze zdenerwowany Czytelnik podkreślając, że codziennie rowerem jeździ tą drogą „i cały czas śmieci przybywa”. 
Dzikie wysypisko na ul. Kraska jest tylko jednym z nie ma 30 dzikich wysypisk śmieci zaznaczonych przez mieszkańców Łomży na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeszcze więcej jest ich w okolicach miasta. 
- Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu łomżyńskiego, funkcjonariusze otrzymali 195 zgłoszeń dotyczących „dzikich wysypisk śmieci” - podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - 123 lokalizacje zostały potwierdzone, a w 52 przypadkach dzielnicowi doprowadzili do usunięcia nieczystości i odpadów. W pozostałych miejscach mundurowi nadal pracują, żeby wyeliminować zgłoszone zagrożenie – dodaje policjantka.

Wpadł śmieciarz 
Okazuje się, że w w miejscach wskazanych przez mieszkańców policjanci znajdują nie tylko śmieci. Wczoraj dzielnicowi z posterunków w Piątnicy oraz Jedwabnem, kontrolowali takie miejsca wskazane przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przejeżdżając w pobliżu jednego z nich na terenie gminy Piątnica zauważyli mężczyznę, który z bagażnika samochodu wyciągnął worek z odpadami wyrzucił go na „dzikim wysypisku śmieci”. Okazało się, że śmiecącym był 26-latek. Policjanci zapowiadają, że w sprawie wykroczenia, którego się dopuścił będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie młodego mężczyzny. 

191129105325.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę