wtorek, 19 listopada 2019 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski teraz chce Województwa Łomżyńskiego

Po sprawach związanych z budową infrastruktury – Via Baltica z obwodnica Łomży jak również kolei - powołanie województwa łomżyńskiego jest tym kolejnym zadaniem, które będzie determinować rozwój naszego miasta – mówi poseł Lech Antoni Kołkowski. Kilka dni temu poseł złożył do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację „w sprawie powołania województwa łomżyńskiego ze stolicą w Łomży”. Mówi, że po doprowadzeniu do rozpoczęcia budowy drogi ekspresowej i decyzji rządu o poprowadzeniu przez Łomżę nowej linii kolejowej, odtworzenie województwa łomżyńskiego to nowe zadanie, do którego realizacji chce doprowadzić.

Poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Lech Antoni Kołakowski
Poseł Lech Antoni Kołakowski

- W 2005 roku podejmując wyzwanie, startując do wyborów do parlamentu podjąłem zobowiązania wobec wyborców, że będę walczył o sprawy budowy infrastruktury, o sprawy komunikacyjne budowy drogi ekspresowej Via Batlica z obwodnicą Łomży jak również budowę szybkich kolei. Dopiero ostatnie cztery lata bardzo przyspieszyły realizacje tych zamierzonych celów  - mówił poseł Lech Kołakowski podczas konferencji prasowej na Starym Rynku w Łomży. 
Opowiadał o rozpoczętej budowie drogi Via Baltica, o decyzji rządu o przebiegu jednej z tzw. szprych do Centralnego Portu Komunikacyjnego z Giżycka przez Łomżę, Ostrołękę i Warszawę i o decyzji Ministra Obrony Narodowej o utworzeniu w Łomży 18 Pułku Logistycznego. One wszystkie przyczyniają się do rozwoju Łomży, ale zdaniem posła Kołakowskiego, aby powstrzymać wyludnianie się Łomży i Ziemi Łomżyńskiej potrzebne jest także utworzenie województwa łomżyńskiego. W tej sprawie poseł Kołakowski wysłał interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego. Opisuje skutki pozbawienia Łomży tego statutu w wyniku reformy administracyjnej kraju z 1999 roku, przywołuje historyczne znaczne Łomży dla Polski i podpiera się danymi GUS i opiniami profesora Przemysława Śleszyńskiego, kierownika Zakładu Geografii Miast i Ludności w Instytucie Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk. Postuluje on nową reformę administracyjną kraju przestrzegając, że jeśli jej nie będzie, zagrożony jest byt takich miast jak Łomża, Ostrołęka czy Suwałki.  Poseł  Kołakowski w interpelacji dziękuje premierowi za rozpoczęcie budowy Via Baltica i decyzje o przebiegu przez Łomżę linii kolejowej, a także za rządową „Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju”, która potocznie nazywana jest „Planem Morawieckiego”, ale prosi o utworzenie Województwa Łomżyńskiego.
- Panie Premierze, aby nadać Łomży nowego impulsu do rozwoju konieczne jest dokonanie reformy administracyjno-terytorialnej kraju i powołanie nowego Województwa Łomżyńskiego z siedzibą wojewody w Łomży. Obecność urzędowego przedstawiciela Rządu Polski w Łomży, w postaci Wojewody, jego urzędu i urzędników, przełoży się odtworzenie w mieście przedstawicielstw kolejnych instytucji Państwa Polskiego – napisał w interpelacji poseł Lech Antoni Kołakowski.

Pełną treść interpelacji publikujemy w załączniku.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę