Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Jakie kryteria wyboru wziąć pod uwagę przy wyborze karmy dla psa?

Pies może być najlepszym przyjacielem człowieka. Zwierzę to potrafi być bardzo lojalne, wierne i kochające, jeśli tylko zostanie odpowiednio wychowane i obdarzone uczuciem przez właścicieli. Każdy z takich właścicieli czworonogów chciałby bez wątpienia, aby jego pies dostawał wszystko to, co najlepsze, również w kwestii żywienia. Ty także chciałbyś znaleźć dla swojego pupila najlepszą karmę? Sprawdź, jak ją wybrać i gdzie ją kupić?

Czego potrzebują psy w swojej diecie?

Musisz wiedzieć, że żywienie czworonoga jest bardzo ważnym elementem opieki nad psem. Powinieneś zapewnić mu zróżnicowaną dietę, bogatą we wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Dzięki niej twój pies będzie się dobrze rozwijał, będzie pełen energii i chęci do zabawy. Wyrazem twojego przywiązania i miłości do czworonoga może być właśnie pełna miska wysokiej jakości karmy dla psa.

Błędy w żywieniu psów

Wielu właścicieli psów daje im do jedzenia po prostu resztki z własnego stołu. Takie rozwiązanie być może jest ekonomiczne i łatwe w zastosowaniu, ale niekoniecznie będzie korzystne dla twojego psa. Pies bez wątpienia ze smakiem zje szynkę i kanapkę z salami czy połowę kotleta schabowego, ale nie zawsze będzie to dobre dla zdrowia czworonoga.

Problemem związanym z ludzkim jedzeniem jest to, że zawiera w sobie wiele przypraw, w tym soli, która nie powinna się znaleźć w nadmiarze w karmie dla zwierzęcia. Sól zatrzymuje wodę i wzmaga pragnienie. Najgorsze jednak, co możemy podać psu, to czekolada i wszelkie wyroby czekoladowe. Nie możesz mu w żadnym przypadku serwować takich smakołyków, choćby i bardzo o nie prosił.

Jaką karmę powinieneś wybrać?

W sklepach zoologicznych w Łomży wybór karm dla psów jest być może ograniczony, ale ty jako konsument i pan dbający o swojego psa nie musisz na nich poprzestawać. Największy wybór karm dla psów wszelkiego rodzaju znajdziesz w sklepie internetowym, skąd bez problemu zamówisz pożądane produkty i zostaną one wysłane pod twój adres.

Musisz wiedzieć, jak wybrać karmę, która będzie codziennie zaspokajać zapotrzebowanie kaloryczne u twojego psa i sprawiać, że jego organizm będzie funkcjonował prawidłowo. Pies przede wszystkim nie powinien zjadać więcej, niż zaleca to weterynarz. Warto więc właśnie do niego udać się po poradę w zakresie doboru diety dla psa.

Psu możesz podawać posiłki składające się z karm w różnych formach - mokrych i suchych, a także w postaci przysmaków. Karmy dzielą się na klasyczne i zdrowotne, adresowane do psów z nadwagą, albo zmagających się z poważnymi chorobami, jak choroby wątroby, cukrzyca czy schorzenia trzustki.

Podstawą w żywieniu twojego psa powinna być karma bytowa, zawierająca odpowiednią kompozycję składników odżywczych - białek, węglowodanów i tłuszczy, a także dodatkowych minerałów i witamin. Co ciekawe, karmy weterynaryjne także zapewnią psu całodzienne wyżywienie. Nic już innego nie musisz mu podawać. Karmy weterynaryjne ponadto wspomagają leczenie chorych zwierząt, zwłaszcza tych chorujących przewlekle.

Jeśli wahasz się, czy wybrać karmę suchą czy mokrą, musisz wiedzieć, że karmy suche mają skoncentrowane składniki odżywcze o wysokiej kaloryczności. Mają mniej wody niż karmy mokre i posiłki dzięki temu mogą być mniejsze, a pies i tak będzie miał odpowiednią dawkę kalorii.

Z kolei karmy mokre są sycące dla psów, mniej kaloryczne, ale wizualnie większe. Będą polecane dla psów z nadwagą. Dla wielu ras psów dostarczane są przez sklepy zoologiczne dedykowane karmy, specjalnie dla nich przeznaczone. Są karmami, które zawierają odpowiednio dobrane gatunki mięs, warzyw i zbóż. W ich składzie otrzymuje się dobrze zbilansowany zestaw substancji odżywczych, witamin i minerałów.

tekst płatny

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę