piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@

Idzie ocieplenie

Nocą temperatura powietrza w okolicy Łomży spadła poniżej -10°C. Na stacji meteo IMGW w Marianowie pod Łomżą zanotowano -10,3°C. Przy gruncie mogło być jeszcze o 2 – 3 stopnie zimniej, ale temperatura odczuwała – według wyliczeń synoptyków, nad ranem w mieście wynosiła aż – 29°C. Teraz ma się ocieplać, bo zmienia się front. Po południu w mieście mają pojawić się opady śniegu, a jutro być może nawet +1°C.

Narew w okolicy portu
Narew w okolicy portu

Według synoptyków w dzień w regionie zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu województwa wzrastające do dużego. Po południu, postępujące z zachodu na wschód, opady śniegu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni, powodujący miejscami zawieje śnieżne. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C. 
W nocy zachmurzenie duże i okresami opady śniegu. Wiatr nadal w porywach do 60 km/h będzie powodował zawieje śnieżne. Temperatura minimalna od -6°C do -3°C wystąpi w pierwszej połowie nocy, a później będzie wzrastała. 
W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 0°C do +1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0