sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Traktor na koniec roku

CLAAS ARION 420 to nowoczesny ciągnik rolniczy wyposażony w nawigację, automatyczną skrzynię biegów i fabryczne oprzyrządowanie do ładowacza czołowego. W piątek, 29. grudnia 2017 roku został dostarczony do Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie. - Pojazd został zakupiony w celach szkoleniowych dla młodzieży – przekazuje Sławomir Łomotowski dyrektor ZSCKR w Marianowie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie  to szkoła podległa Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak wyjaśnia dyrektor Łomotowski w sierpniu w związku z dobrą kondycją finansową państwa i dzięki staraniom  Pana ministra Krzysztofa Jurgiela szkoły ministerialne otrzymały dotacje z rezerwy celowej w kwocie ok. 30 mln. Złotych. Szkoła w Marianowie otrzymała jedną z większych dotacji na zakupy inwestycyjne w kwocie 560 tys zł. W ramach tych zakupów  zakupiono ciągnik rolniczy CLAAS ARION 420, który w tuż przed końcem 2017 roku został dostarczony do szkoły. 
- Jest to nowoczesny  ciągnik  wyposażony w najnowszą nawigację, automatyczną skrzynię biegów i fabryczne oprzyrządowanie  do ładowacza czołowego. Na wiosnę pracownicy i nauczyciele zostaną przeszkoleni z obsługi  i nawigacji ciągnika – mówi Sławomir Łomotowski podkreślając, że pojazd został zakupiony w celach szkoleniowych dla młodzieży. - Uczniowie naszej szkoły będą nabywać umiejętności  precyzyjnego prowadzenia ciągnika i maszyn towarzyszących w celu ergonomicznego planowania i wykorzystania najnowszych zdobyczy techniki w rolnictwie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0