poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@

„Koreańczyki” w komendzie

- Tu potrzeby są największe – mówił Jarosław Zieliński wiceminister MSWiA podczas uroczystości przekazania do Komendy Miejskiej Policji w Łomży trzech nowych radiowozów. Samochody są oznakowane. To dwa z nich - Kia Ceed – trafiły do łomżyńskiej drogówki, trzeci - Hyundai i20 będzie użytkowany przez funkcjonariuszy wydziału prewencyjnego. Komenda otrzymała także cztery part nart i butów do nich, aby - jeśli spadnie śnieg – policjanci mogli pełnić służbę na stoku w Rybnie, a kilkudziesięciu funkcjonariuszy dodatkowo nagrody pieniężne „za dobrą służbę”.

Samochody kia kupiono w ramach rządowego programu modernizacji Policji, a na Hyundai połowę dołożył samorząd miasta. W sumie nowe radiowozy kosztowały ok. 170 tys. zł. Minister Zieliński, który wcześniej przekazał po jednym samochodzie w komendach w Suwałkach, Augustowie i Grajewie, tłumaczył, że tu jest ich więcej, „bo tu zaniedbania były szczególnie duże”.  Przypominał, że przed rokiem komenda w Łomży także otrzymała trzy radiowozy i podkreślał, że jest to możliwe dzięki specjalnemu czteroletniemu programowi modernizacji Policji, który opracował rząd. 
- Niech te pojazdy dobrze służą poprawie bezpieczeństwa na tej ziemi – mówił minister Zieliński przekazując funkcjonariuszom kluczyki do nowych radiowozów, które poświęcił biskup Tadeusz Bronakowski.

Minister Zieliński kilka minut później nagradzał blisko 40 policjantów z Łomży, Kolna Grajewa i Zambrowa. 
- Jestem z polskiej policji zadowolony(...) jest coraz lepiej – mówił minister Zieliński. -   podkreślając, że wszystkie wskaźniki są lepsze niż przed rokiem, a on dostrzega także „zmianę postaw” wśród policjantów. Co prawda wskazywał, że zdarzają się tu i ówdzie przypadki, a „niektóre napastliwe środowiska i media potrafią zrobić z igły widły”, to jak zaznaczał „źle nie jest”. - Policja pracuje bardzo dobrze i inne służby też, dlatego wynagradzać tych, którzy pracują najlepiej  - dodawał podkreślając, że w tym roku na nagrody dla policjantów w skali kraju przeznaczono 5 milionów złotych.  Z tej puli funkcjonariusze z województwa podlaskiego otrzymali 144 tysiące złotych.
- Nie pamiętam takich czasów, aby było tyle nagród i środków przekazanych na nagrody – mówił nadinspektor Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku, wykazując, że nagrody po 1000 zł otrzymał 100 funkcjonariuszy. 
Komendant Kołnierowicz dziękował ministrowi Zielińskiemu za te środki i ustawę modernizacyjną, wskutek której Garnizon Podlaski Policji otrzyma 40 samochodów. Dziękował też nagrodzonym policjantom „za dobrą pracę”. - Przez dobrą służbę, budujecie swoją karierę – mówił.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0